Ćwiczenie mięśni kegla.

0
1109
Ćwiczenie mięśni kegla.

Trudno przecenić wartość ćwiczenia mięśni kegla kiedy mamy świadomość, że dzięki temu unikniemy takich przypadłości jak wysiłkowe nie trzymanie moczu czy wypadnięcie macicy. Oczywiście zalet codziennych ćwiczeń jest znacznie więcej, ale te są jednak najważniejsze i powinny nas wystarczająco zmotywować do działania.
Gdzie są te mięśnie i jak je znaleźć?
Jednym ze sposobów jest zatrzymanie strumienia moczu, podczas korzystania z toalety. Jeśli poczujemy, że nam się to udało, to znaczy, że użyłyśmy odpowiednich mięśni. Jednak nie należy robić tego zbyt często ponieważ przerywanie oddawania moczu samo w sobie nie jest wskazane. Może spowodować inne problemy, a przecież nie o to nam chodzi.
Drugim sposobem jest włożenie palca do pochwy i zaciśnięcie mięśni. Jeśli poczujemy ucisk wokół palca, mamy pewność, że użyłyśmy tych właściwych.
Kiedy już wiemy gdzie znaleźć mięśnie kegla możemy zacząć ćwiczyć.
Jak ćwiczyć mięśnie kegla?
Nie jest to trudne ale wymaga od nas troszkę wiedzy i wprawy.
Zaczynamy od opróżnienia pęcherza i położenia się na plecach w wygodnej pozycji. Następnie napinamy te mięśnie tak, jakbyśmy zatrzymywały mocz. Przytrzymujemy ok. 5 sekund po czym puszczamy. Idealnie będzie jeśli powtórzymy napinanie 30 razy ale zacznijmy od mniejszej ilości powtórzeń. Gdy tylko nabierzemy wprawy możemy zacząć zwiększać ich ilość.
Ważne, aby podczas wykonywania ćwiczeń napinać tylko te właściwe mięśnie. Nie napinamy mięśni pośladków, ud, czy brzucha ponieważ nie otrzymamy oczekiwanego efektu.
Jak często powinnyśmy ćwiczyć?
Można by powiedzieć, że im częściej tym lepiej. Jednak wystarczy, że zrobimy to trzy razy dziennie a po pewnym czasie już zobaczymy rezultaty. Jeśli nie mamy możliwości położyć się do ćwiczeń i w pełni na nich skupić możemy je robić wykonując codzienne czynności. Wystarczy, że usiądziemy by obejrzeć ulubiony serial, w podróży, czy oczekiwaniu w kolejce u lekarza. Możliwości jest wiele, trudno o wymówki.
Na zakończenie warto dodać, że wykonując powyższe ćwiczenia regularnie, poprawimy sobie nie tylko zdrowie ale i satysfakcję seksualną w intymnych zbliżeniach.

www.zapasczasu.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zmienić IP?
Następny artykułCzas karnawału

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here