Czym jest prawdziwa empatia

0
959
Czym jest prawdziwa empatia

Mnóstwo z nas zastanawia się, jak być lepszym człowiekiem. Nasz charakter to zespół pewnych cech i zachowań, które głównie dziedziczymy, ale sporo z nich możemy wykształcić i dopracować. Każdy z nas chce być lepszą wersję siebie, dlatego rozwijamy się i uczymy prawidłowych relacji z ludźmi. Czasem podążamy w życiu niewłaściwymi schematami, dlatego rozpoznanie kiepskich tendencji jest kluczową sprawą w podążaniu naprzód.

Każdy z nas często ma jakiś kontakt z dorosłymi ludźmi albo z dziećmi. Potrzebujemy do tego empatii, czyli wczuwania się w czyjeś położenie, a nawet więcej jest to odczuwanie czyjegoś cierpienia tak, jakby dotyczyło ono nas osobiście. Chodzi nie tylko o dzielenie z kimś negatywnych uczuć, ale również tych pozytywnych. Co to znaczy empatia? Jest nam ona potrzebna na co dzień, ułatwia nam funkcjonowanie i polepsza nasze relacje z innymi. Daje szansę wczuć się w ich położenie na tyle, że będziemy ich dobrze rozumieć.

Nie jest to jednak cecha wrodzona, trzeba nad nią pracować. Może to nie być łatwe. Trudniej jest osobom, które są silnie skoncentrowane same na sobie i nie mają rozwiniętej inteligencji emocjonalnej. Inteligencja emocjonalna to ważny temat i dość popularny ostatnio, dlatego warto się nim zainteresować. Można nawet sobie poczytać książki na ten temat Dzięki inteligencji emocjonalnej lepiej rozumiemy, co przeżywa druga osoba, to wpływa na jakość łączących nas więzi, ale również na to, że jesteśmy lubiani i cenieni przez towarzystwo, w którym się obracamy, czyli najczęściej naszych przyjaciół.

www.naszauroda.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWoodstock
Następny artykułDonosiciel niemile widziany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here