Gry motory dla dzieci

0
461
Gry motory dla dzieci

Odkąd tylko mój mały Pawełek, poszedł do przedszkola, gołym okiem można było zauważyć, że w przyszłości będzie on prawdziwym fanem motoryzacji. Bardziej niż wizyta w przedszkolu, zdawało się go cieszyć to, że jeździliśmy do niego autem. Zawszy zadawał mnóstwo pytań dotyczących jego działania. Przyznam szczerze, że czasem nie miałem już siły ani pomysłu jak zaspokoić jego wiedzę. Mimo tak młodego wieku, nigdy nie był w pełni zadowolony z moich odpowiedzi – zawsze chciał wiedzieć jeszcze więcej. Na spacerach natomiast, zawsze patrzył w stronę ulicy i obserwował przejeżdżające samochody. Oznaczało to oczywiście kolejną dawkę pytań z jego strony, ale z czasem przestałem to traktować jako karę – cieszyłem się, że przynajmniej zaczyna mieć swoje indywidualne zainteresowania.

Gry motory dla dzieci

Gry motory dla dzieciLata mijały, a mój syn odstawił zabawki imitujące samochody, na rzecz komputera. Nie oznacza to jednak, że zmianie uległy jego zainteresowania. Gdy tylko zaczął poruszać się w internecie na tyle płynnie by dowiedzieć się o istnieniu gier, od razu jego uwagę przykuły gry motory dla dzieci. Spędza przy nich teraz w zasadzie każdą wolną chwilę, ale jakoś nie jestem w stanie mieć mu tego za złe. Myślę, że to dość wyjątkowe, że ten chłopak odkąd sięgam pamięcią kieruje całą swoją energię w jedno, konkretne zainteresowanie. I szczerze powiedziawszy, nie zamierzam mu w tym przeszkadzać.

Podczas, gdy jego rówieśnicy (naturalnie, podobnie jak on spędzający czas wolny przed komputerem) grają w różnego rodzaju gry, takie jak: strzelanki, przygodówki i wiele podobnych, on po prostu chce jeździć wirtualnym autem, lub motorem. Już nie mogę się doczekać, aż chęć na spędzanie czasu w wirtualnym świecie, przestanie być u niego dominująca i zacznie wymagać ode mnie chodzenia na prawdziwe tory wyścigowe, tudzież festiwale/targi motoryzacyjne z prawdziwego zdarzenia.

Wiem, że dla niektórych, moja pobłażliwość wobec tego, że spędza on cały swój wolny czas przed komputerem, może wydawać się dziwna – szczególnie, że dużo słyszy się dziś o tym, że młodzież popada w całkowite uzależnienie od tego rodzaju rozrywek. Nie mam jednak serca by odebrać mojemu synkowi, tę przyjemność spowodowaną poznawaniem nowych dla niego rzeczy, mających zarazem cały czas związek z tym, czym interesuje się od zawsze. Zamierzam więc cierpliwie czekać, aż zmieni podejście do swojej pasji i zechce ją realizować w świecie realnym. A ja, naturalnie, zamierzam mu w tym pomóc ze wszystkich sił.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here