Najlepsze fryzury dla kwadratowej twarzy

0
1073
Najlepsze fryzury dla kwadratowej twarzy

Fryzura pozwala zatuszować mankamenty urody oraz podkreślić jej atuty. Odpowiednio dobrana do kształtu twarzy to podstawa. Powszechnie uważa się, że idealnym kształtem twarzy jest owal, ze względu na swoją proporcjonalność. Do owalnego kształtu twarzy pasuje praktycznie każda fryzura, a każdy stylista fryzur w doborze fryzur dla swoich klientek dąży przede wszystkim do tego, aby w jak największym stopniu zbliżyć jej kształt właśnie do owalu. Fryzura odpowiednio dobrana do kształtu twarzy pomoże ją wymodelować. Często zdarza się, że fryzura wymodeluje twarz lepiej niż makijaż. Jednak co zrobić gdy natura obdarzyła nas kwadratowym kształtem twarzy, uważanym za najbardziej problematyczny w doborze odpowiedniej fryzury? Fryzury dla twarzy kwadratowej – jaką wybrać?
Szerokie, niskie czoło, szeroka linia żuchwy, kwadratowa linia włosów – to cechy najbardziej charakterystyczne dla kwadratowego kształtu twarzy. Kształt ten wymaga przede wszystkim fryzury, która wysmukli policzki oraz sprawi, że rysy twarzy będą wydawać się łagodniejsze i subtelniejsze.
Dla kwadratowego kształtu twarzy polecane są wszelkiego rodzaju asymetrie oraz grzywka i przedziałek, które odwrócą uwagę od ciężkich rysów twarzy. Kobiety o kwadratowym kształcie twarzy bardzo dobrze wyglądają w włosach długich i półdługich. Podstawą jest tutaj jednak odpowiednie cieniowanie, zwłaszcza w okolicy kości policzkowych. Ostre rysy twarzy załagodzą także fale i loki naturalnie opadające na ramiona, zakrywając najbardziej wystające części twarzy. W przypadku, gdy chcemy upiąć włosy należy pamiętać aby z upięcia wydobyć kilka pasm, które nadadzą twarzy łagodności.
W przypadku twarzy o kwadratowym kształcie bezwzględnie należy unikać: przedziałka na środku głowy, prostych grzywek, fryzur kończących się na linii brody oraz prostych, przylegających do głowy fryzur. Bezwzględnie należy unikać odsłaniania twarzy. To właśnie te wszystkie elementy uwydatniają kwadratowy kształt twarzy.
Mogłoby się wydawać, że twarz kwadratowa jest bardzo problematyczna i niemal niemożliwym jest sprawienie, aby jej ciężkie rysy udało się załagodzić. Jednak jeśli przeanalizujemy typy twarzy gwiazd, nie tylko tych z naszego kraju, ale nawet hollywoodzkich, przekonamy się, że jest to możliwe. Można powiedzieć, że nawet więcej niż możliwe. Idealnym przykładem jest Angelina Jolie, uważana za najseksowniejszą kobietę świata. Za przykład mogą posłużyć także inne gwiazdy, takie jak Olivia Wilde czy Keira Knightley. Kobiety o kwadratowym kształcie twarzy, które do tej pory uważały, że ich rysy twarzy są beznadziejne i nic nie można z nimi zrobić, spoglądając na przykład gwiazd, powinny porzucić wszelkie kompleksy i udać się do profesjonalisty ,który pomoże im odpowiednio dobrać fryzurę. Warto także zwrócić uwagę na makijaż, który podobnie jak fryzura, jest bardzo istotnym elementem codziennego wyglądu każdej kobiety. To właśnie te dwie rzeczy potrafią sprawić, że każda kobieta może poczuć się komfortowo we własnej skórze oraz zostawi wszelkie kompleksy daleko za sobą.

www.silvanspa.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here