Nowoczesne przepompownie ścieków

0
1427
Nowoczesne przepompownie ścieków

Rynek instalacji wodno-kanalizacyjnych wciąż obfituje w pojawiające się co jakiś czas- nowości technologiczne. Stałym modernizacjom podlegają również przepompownie przydomowe. Zmienia się w nich przede wszystkim poziom automatyzacji oraz sterowania, co skutkuje wzrostem ich trwałości i bezawaryjną pracą.

Kompletne przepompownie przydomowe

Dostępne na rynku przepompownie ścieków, składają się z kilku zasadniczych elementów. Można wśród nich wymienić: komorę retencyjną, pompę, układ hydrauliczny oraz układ odpowiedzialny za sterowanie całością urządzenia. Wśród surowców, wykorzystywanych do budowy tego rodzaju zbiorników dominuje polimerobeton oraz tworzywa sztuczne. Właściwie opracowanych kształt zbiornika zapobiega z kolei naturalnemu zjawisku wypierania, powodowanemu przez wody gruntowe.

Efektywność pracy przydomowych przepompowni jest bezpośrednią wypadkową dwóch składowych: rodzaju pompy oraz sposobu konstrukcji zbiornika. Coraz częściej wykorzystywane w tego rodzaju instalacjach- zdalne sterowniki, zapewniają swobodną kontrolę pracy urządzenia. Pozwalają one również na bieżącą diagnostykę ewentualnych usterek.

Dobór urządzenia

Bogaty wybór urządzeń w ramach przepompowni przydomowych wymaga odpowiedniego dostosowania. Mowa o warunkach architektonicznych budynku, ukształtowaniu terenu w najbliższym sąsiedztwie oraz wielkości gospodarstwa domowego.

Czynniki te mają bezpośredni wpływ na wielkość potrzebnych urządzeń, katalog przyłączy i armatury oraz rodzaj pomp. Mają być one bowiem adekwatne do rodzaju, a także szacunkowej ilości produkowanych ścieków.

Zalety przydomowych przepompowni ścieków

Tego rodzaju urządzenia mają stosunkowo małe gabaryty, a co za tym idzie- generują optymalne obciążenie. Ich wyposażenie jest na tyle dowolne, że może się z powodzeniem wpisać w potrzeby różnorodnych gospodarstw domowych. Materiały wykorzystanie do tworzenia zbiorników oraz unikalny sposób ich konstrukcji sprawiają, że są one odporne na gromadzenie się dodatkowych osadów oraz niszczące działanie korozji.

Przepompownie przydomowe znajdują swoje zastosowanie w dowolnych warunkach wodno- gruntowych. Nawet stosunkowo wysoki współczynnik występowania wód gruntowych nie jest utrudnieniem. Ochronę zbiornika oraz całości instalacji przepompowni ścieków gwarantuje bowiem wbudowany kołnierz przeciw- wyporowy. Jego solidne wykonanie pozwala dodatkowo przedłużyć trwałość pozostałych urządzeń. Koniecznym warunkiem jest jednak systematyczne serwisowanie i konserwacja kluczowych elementów instalacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here