Noworodek w domu

0
612
Noworodek w domu

Przygotowania do pojawienia się na świecie dziecka warto rozpocząć kilka tygodni przed wyznaczonym terminem. Należy pamiętać, że jest to jedynie orientacyjna data. Z tego powodu powinniśmy mieć przynajmniej podstawowe rzeczy już pod koniec siódmego miesiąca. Unikniemy wtedy ewentualnych stresów i pośpiechu w trakcie kompletowania wyprawki. Warto dokładnie określić czego będziemy potrzebować. Noworodek w domu oznacza wiele zmian.

Noworodek w domu

Noworodek w domuNiezbędne jest wygospodarowanie miejsca na łóżeczko. Idealną opcją na pierwsze miesiące są specjalne kosze. Zajmują znacznie mniej miejsc. Równocześnie dają nam możliwość przenoszenia do różnych pomieszczeń. Możemy wtedy stale pilnować dziecko i mieć kontrole nad sytuacją. Jednak po pewnym czasie niezbędne będzie nieco większe łóżko. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie wtedy w uniwersalne model. Powinniśmy upewnić się, że jego wysokość jest regulowana. Wystarczy dzięki temu nawet na kilka lat. Szczególnie jeśli barierki będą odkręcane. Bez obaw możemy kupić produkt droższej marki. Zazwyczaj cena wynika z wysokiej jakości. Z tego powodu warto poszukać wyrobów wykonanych z dobrych surowców, które nie ulegają zbyt szybko zniszczeniu. Przełoży się to również na wygląd całości. Przy planowaniu pokoju dziecka warto zachować minimalizm. Początkowo dobrym pomysłem jest ograniczenie ilości pluszaków i dodatków. Mogłyby być bardzo kłopotliwe jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Z tego powodu znacznie lepiej sprawdzą się gładkie powierzchnie, które możemy dokładnie umyć.

Jakie kolory w pokoju dziecka?

Wybierając meble warto postawić na jeden kolor. Dzięki temu zachowamy spójność w całym pomieszczeniu. Przełoży się to na ogólny wygląd wystroju. Dość uniwersalną opcją jest biel. Możemy dobierać do niej dowolne barwy i co pewien czas odmieniać aranżację. Dzięki temu unikniemy kosztownych remontów. W przypadku niemowlaków poleca się wybranie przynajmniej kilku kontrastowych dodatków. Dziecko przez pierwsze miesiące dostrzega jedynie wyraziste barwy. Z tego powodu karuzela z pozytywką nie może być utrzymana w pastelach. Nie spełniałaby wtedy do końca swojej roli. O wiele lepie sprawdza się tu jaskrawa czerwień w połączeniu z czernią oraz bielą. Przy odrobinie kreatywności możemy wkomponować to w ogólny wystrój i zachować estetykę. Podobna zasada powinna być stosowana przy zabawkach. Priorytetem zawsze powinno być rozwijanie niemowlaka i pobudzanie jego zmysłów do prawidłowego funkcjonowania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here