O czym warto wiedzieć przed wylotem do Indii?

0
1020
O czym warto wiedzieć przed wylotem do Indii?

Indie – wycieczka do tego kraju z pewnością dla wielu osób będzie podróżą egzotyczną. Podjęcie decyzji o tym, gdzie się udać w Indiach, jest prawdopodobnie jedną z tych przyczyn, które powodują najwięcej bólu głowy i niezdecydowania. Indie są tak rozległe i różnorodne, że naprawdę trudno jest zdecydować, gdzie się udać, zwłaszcza jeśli występują ograniczenia czasowe – które większość ludzi niestety ma. Większość ludzi leci do Delhi i zwiedza Radżastan, szczególnie słynny Złoty Trójkąt i Varanasi.Tamil Nadu to doskonałe miejsce na rozpoczęcie podróży.
Podczas gdy Indie są często uważane za gorący, tropikalny kraj, w rzeczywistości dramatycznie się to zmienia.
Podczas gdy dalekie południe jest maczane przez deszcz monsunowy, dalsza północ będzie pokryta śniegiem. W związku z tym klimat będzie miał znaczący wpływ na termin podróży do Indii. Sezon turystyczny w większości regionów Indii rozciąga się od października do marca – wtedy pogoda jest najfajniejsza.
Można jednak poczekać na rozgrzanie się pogody, jeśli w planach jest udanie się na północ do takich miejsc, jak Ladakh, Spiti i Kaszmir . Od kwietnia do września przypada tu sezon turystyczny.
Podróżujący ze zrozumieniem często unikają wycieczek z przewodnikiem, które odwiedzają standardowe miejsca i atrakcje. Wspaniałą rzeczą jest to, że w Indiach rozwija się turystyka empiryczna. Jest w niej wiele wnikliwych, wciągających tras, które umożliwiają poznanie kultury Indii.
Jeśli w planach jest podróżowanie samodzielnie to warto wcześniej zaplanować swój własny plan podróży, popularnym sposobem poruszania się po Indiach jest wynajęcie samochodu i kierowcy. Wypożyczanie samochodów bez kierowcy jest stosunkowo rzadkie ze względu na zły stan dróg i częste ignorowanie przepisów drogowych w Indiach. Wiele osób woli nie dokonywać wcześniejszych rezerwacji transportu w Indiach, ponieważ nie chcą być ograniczeni ustalonym planem. Jednak liczba pasażerów na Kolei Indyjskiej znacznie wzrosła. Niektóre pociągi wypełniają się na miesiąc z wyprzedzeniem na popularnych trasach w czasie wakacji, co sprawia, że ​​wczesne rezerwacje są koniecznością.
Warto również wcześniej pomyśleć o noclegu i dokonać rezerwacji znacznie wcześniej. Chociaż możliwe jest uzyskanie świetnych ofert hoteli przez wejście i negocjowanie stawki w wielu miejscach, dobrym pomysłem jest wcześniejsze rezerwowanie zakwaterowania, szczególnie w dużych, typowo turystycznych miastach, jak na przykład w Delhi. Loty międzynarodowe często docierają w nocy i łatwo czuć się zdezorientowanym w nieznanym miejscu. Wiele osób poluje na niczego niepodejrzewających turystów, zabierając ich do znacznie gorszych jakościowo hoteli, gdzie otrzymują za to prowizję. Jeśli odwiedzasz Indie po raz pierwszy, zaleca się korzystanie w noclegów prywatnych, ponieważ można w ten sposób czerpać korzyści z lokalnej wiedzy gospodarza, jeść domowe,lokalne posiłki i otrzymywać spersonalizowane usługi. Innymi słowy, turysta znajduje się naprawdę pod dobrą opieką lokalnej ludności.

www.freehostel.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here