Objawy menopauzy w wieku 45 lat

0
639
objawy menopauzy w wieku 45 lat

Menopauza to normalny proces i nie jest to żadna choroba. Objawy są takie, że jajniki stopniowo przestają funkcjonować około 50 roku życia. Prowadzi to do utraty menstruacji i różnych innych objawów ze względu na niższy poziom estrogenów w organizmie.

Objawy menopauzy w wieku 45 lat

objawy menopauzy w wieku 45 latKlimakterium to inna nazwa menopauzy. To znaczy, okres przed i po ostatnim krwawieniu miesiączkowym, zwany również menopauzą. Menopauza występuje zwykle w wieku od 45 do 55 lat (średnio 52 lata). Menopauza zaczyna się kilka lat wcześniej i często utrzymuje się przez wiele lat. Jakie są objawy menopauzy w wieku 45 lat i wzwyż? Typowe zaburzenia obejmują zaburzenia potliwości, uderzenia gorąca, zaburzenia krzepnięcia, zaburzenia snu i opóźnienie w oddawaniu moczu.

Zaburzenie krwawienia

Powszechne jest nieregularne krwawienie. Niektóre kobiety mogą odczuwać ciężkie krwawienie miesiączkowe, podczas gdy u innych krwawienie może stać się rzadkie. Typowy schemat menopauzy polega na tym, że krwawienie zmniejsza się i występuje rzadziej.

Uderzenia gorąca i pocenie się

Intensywność waha się od kobiety do kobiety. U niektórych może zakłócać nocny sen. Objawy stopniowo słabną i często całkowicie mijają kilka lat po menopauzie. Czasami objawy mogą trwać dłużej niż 10 lat.

Zmiany błon śluzowych

Podszewka cewki moczowej i pochwy staje się cieńsza i suchsza kilka lat po menopauzie. W rezultacie może wystąpić kłucie w trakcie oddawania moczu, zakażenie dróg moczowych, ból i suchość oraz możliwe niewielkie krwawienie podczas stosunku.

Objawy psychiczne

Zły nastrój, niestabilne nawyki, drażliwość, zaburzenia koncentracji i bezsenność nie są rzadkością. Dodatkowo będziesz mieć zmniejszony popęd seksualny oraz uczucie obrzęku i sztywności w dłoniach.

Co powoduje menopauzę?

Normalnie jajniki produkują kobiece hormony płciowe — estrogen i progesteron. W czasie menopauzy aktywność jajników zmniejsza się, obniżając poziom hormonów. Hormony płciowe, a zwłaszcza estrogeny, zazwyczaj regulują krwawienie miesiączkowe, stymulują błony śluzowe w jamie brzusznej, przeciwdziałają utracie substancji kostnej i przyczyniają się do pożądania seksualnego. Hormony prawdopodobnie również w pewnym stopniu przyczyniają się do dobrego samopoczucia psychicznego. Objawy menopauzy mogą zatem być w dużej mierze wyjaśnione niedoborem estrogenu. Wiele osób doświadcza społecznych wstrząsów podczas menopauzy, które mogą powodować stres i napięcie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułObjawy sinicy
Następny artykułObjawy malarii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here