Obrzezanie – to warto wiedzieć

0
957
Obrzezanie - to warto wiedzieć

Obrzezanie to słowo znane większości z nas, kojarzące się najczęściej z religią. Nastawienie do obrzezania jest różne. Część osób w ogóle unika tego tematu, jak każdego, związanego z narządami płciowymi, a inni mówią wprost, że jest to po prostu zwykłe okrucieństwo. Jednak są też osoby, dla których obrzezanie jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu, kultywowanym od wielu pokoleń.

Zatem, co to obrzezanie? Kogo dotyczy?
Obrzezanie to zabieg usunięcia napletka, który chroni żołądź prącia. I chociaż najczęściej wykonywany jest w trakcie ceremonii religijnej, bardzo często bywa też zalecany przez lekarzy. Okazuje się bowiem, że obrzezanie może przynieść duże korzyści zdrowotne.
Zabieg wykonywany jest w różnych okresach życia. U Żydów odbywa się to zazwyczaj w ósmym dniu po narodzinach, a u wyznawców islamu – w wieku młodzieńczym. Warto dodać, że na całym świecie jest około 20-30% mężczyzn obrzezanych.

Dlaczego obrzezanie jest wskazane?
Okazuje się, że zabieg ten wpływa bardzo pozytywnie na organizm. Wielu lekarzy twierdzi, że napletek w ogóle jest mężczyźnie do niczego niepotrzebny, a raczej odwrotnie, może być przyczyną różnych przykrych dolegliwości. I tak, napletek sprzyja gromadzeniu się pod nim resztek moczu, złuszczonego naskórka czy spermy, co może doprowadzić do tworzenia się stanów zapalnych i gromadzenia bakterii. Nie jest to korzystne ani dla mężczyzny, ani dla jego partnerki. Usunięcie napletka skutecznie zapobiegnie takiemu stanowi rzeczy. Warto też dodać, że brak napletka nie spowoduje różnicy we współżyciu seksualnym, a bardzo często zadowolenie z seksu po zabiegu jest jeszcze większe niż przed nim.

www.yoggi.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułErotyczna literatura
Następny artykułDziałalność Lutra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here