Jaki prezent urodzinowy dla dziecka? Oryginalny!

0
1096
Jaki prezent urodzinowy dla dziecka? Oryginalny!

Mówi się o nich „pociechy”, „milusińscy,” „słoneczka”, jak również nazywa się je największym szczęściem w życiu kochającej się pary. Chodzi oczywiście o dzieci, które kochamy, chronimy, i dbamy o nie najlepiej jak tylko potrafimy. Nic dziwnego zatem, że staramy się też sprawić im jak najwięcej radości w tak ważnym dla nich jak i dla rodziców, dniu ich urodzin.

Każdy, kto posiada przynajmniej jedną latorośl, zastanawia się jak zorganizować ten szczególny dzień, by czuła się wyjątkowo i wspominała go przez najbliższe tygodnie. Czy powinno się zorganizować jakiś wyjazd? Jeżeli tak, to gdzie? A może impreza w domu, albo w wypróbowanym pokoju zabaw? Wtedy należy zweryfikować możliwości swojego portfela i sprawdzić, który z pomysłów wymagać będzie najwięcej, a który najmniej poświęconego czasu na jego realizację oraz skonfrontować go z naszym zasobem czasowym.

Nieodzownym elementem urodzin dziecka są też oczywiście prezenty. Nawet przy najlepiej zorganizowanej imprezie trudno wyobrazić sobie ten dzień bez podarków. Przed dylematem wyboru upominku stoją już nie tylko opiekunowie dziecka, ale i członkowie najbliższej rodziny, rodzice chrzestni i wszyscy zaproszeni na przyjęcie. Co zatem kupić, by prezent był oryginalny, wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju? Jak uniknąć sytuacji, w której również inna osoba wręczy przed nami taką samą zabawkę? Odpowiedź na to pytanie wydaje się być całkiem prosta: najlepiej samemu ją zrobić!

Dlaczego hand-made? Po pierwsze, w ten sposób przedmiot jaki tworzymy zawsze będzie inny niż pozostałe. Nawet jeżeli korzystamy z gotowych elementów, pół-szablonów, czy nawet pełnych szablonów, możemy w każdym przypadku dodać też coś od siebie. Po drugie, wkład własny zawsze zostanie doceniony. Nawet jeżeli nie od razu, to po latach dziecko, bądź już nastolatek weźmie swojego misia w dłoń i pełen podziwu zaduma się nad tym jak ciocia Hela go zrobiła.

Zrozumiałym jest, że nie każdy jest urodzonym rzemieślnikiem, natomiast wielu z nas błędnie twierdzi, że nie nadaje się do jakichkolwiek robótek ręcznych. Wspomniana wyżej ciocia też potrzebowała kiedyś sprawdzić jak uszyć misia, tak samo jak niemal każdy na lekcjach techniki musiał nauczyć się jak zrobić karmnik dla ptaków, a następnie wcielić plan w życie. Zarówno podczas wykonywania zabawek jak i zbijaniu karmników, nie dosyć, że owoc naszej pracy służy innym, to daje nam też wiele satysfakcji. Dlatego też na prawdę warto nie bać się i dać coś zupełnie od siebie – zabawkę zrobioną własnoręcznie, co zagwarantuje, że podarek wyróżni się spośród innych i będzie absolutnie wyjątkowy!

www.bezpresji.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here