Proste pisanie listu

0
1178
Proste pisanie listu

W dzisiejszych czasach coraz rzadziej można się spotkać z pisaniem listów. Jest to praktycznie sztuka na wymarciu, jeśli nie liczyć wszelkich spraw formalnych czy urzędowych. Obecnie znacznie szybciej i wygodniej jest skorzystać z internetu i napisać do drugiej osoby maila. Dzięki temu nie musimy się starać ładnie pisać (co jest ogromną zaletą dla tych ludzi, którzy piszą jak kura pazurem). Kolejną przewagą cyfrowego listu jest to, że łatwo możemy dany list sprawdzić pod kątem jego poprawności językowej w odpowiednim programie stworzonym do tego celu. Dlatego pisząc e-maila, znacznie trudniej jest popełnić błąd.

Jednak co zrobić, kiedy naprawdę chcemy stworzyć zwykłą wiadomość do wysłania? Jak napisać list, który będzie klasyczny? Możemy to zrobić na różne sposoby. Najprościej będzie napisać daną wiadomość na kartce papieru. Można tutaj poszaleć i zakupić coś wyjątkowego lub stworzyć coś samodzielnie. Modne są na przykład: perfumowane listy. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej i od odbiorcy naszego listu, gdyż nie zawsze można sobie pozwolić na nieco szaleństwa. Napisany list wystarczy zapakować w kopertę, zakleić ją, nakleić na nią odpowiedni znaczek i wysłać do osoby, którą chcemy obdarować taką przesyłką.

Samo pisanie listu warto zacząć od zwrotu grzecznościowego, który dobieramy w zależności od zażyłości z daną osobą. Wiadomo, że inaczej będziemy pisać do bliskiego nam przyjaciela, z którym możemy sobie pozwolić na luźne podejście, a inaczej będziemy pisali list do swoich dziadków (chociaż to także zależy od naszych relacji z rodziną, które też mogą być bardzo przyjacielskie i luźne).

Po napisaniu wstępu zostaje nam miejsce na napisanie całej treści. Wypełniamy to miejsce tak, jak chcemy. Gdy już skończymy, to koniecznie trzeba dodać zwrot grzecznościowy na końcu oraz nasz podpis, aby było wiadomo, od kogo jest ta wiadomość. Tak sporządzony list będzie przyjemny w odbiorze i z pewnością odbiorca będzie zadowolony z dostania takiej korespondencji. Starajmy się także ładnie pisać, aby szło później bez problemu zrozumieć, co napisaliśmy.

www.stazmalzenski.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here