Slang młodzieżowy – co znaczy pff

0
2755
Slang młodzieżowy - co znaczy pff

To że w dzisiejszych czasach, trudność sprawia zrozumie innego człowieka, chyba nie trzeba do tego nikogo przekonywać.
Świat idzie do przodu, rozwija się, ewoluuje także mowa. Często sprawia wrażenie jakby żywej, ciężko jest za nią nadążyć. Niektóre słowa pojawiają się, a za chwilę znikają lub całkowicie zmieniają swoje znaczenie. Coś wczoraj było modne, dziś może być już passe. Język polski cały czas zmienia się. Dlatego też trudno jest nad nim zapanować. Powstają coraz to nowe tłumaczenia na wiele wyrazów czy zwrotów oraz skrótów.

Co znaczy pff w języku polskim? Mając na uwadze, wiele znaczeń, przytoczymy kilka z nich na powyższy skrót.
Tłumacząc co znaczy pff, głównie mówimy że jest to jedna z najbardziej ostrych i najczęstszych ripost stosowanych wśród kobiet. Kobiety, jako bardziej złożone istoty od mężczyzn, pod samym „pff” w zależności od jego długości oraz sposobu w jaki to wypowiadają (np. pf, pfff lub pfffff itd.) – są w stanie wyrazić różne emocje.
Pff równie dobrze może oznaczać zwykłego kobiecego focha, niedowierzanie, ale także wzgardę oraz kobiecą obrazę. Tłumaczeń może być wiele.

Używając pff, w większości przypadków, to wyraz ignorancji i zażenowania. Zażenowania, nie tyle samą sytuacją, co konkretną osobą.
Czasem skrót ten, wśród młodzieży jest na granicy śmiechu oraz irytacji, coś pomiędzy. Zwłaszcza w szkole, kiedy nauczyciel zadaje prace domową. Takie pff, to „prychnięcie” np. na ilość zadanych rzeczy do wykonania w domu.

Pff, czasem jest traktowane wśród dorosłych ludzi jako ciężkie westchnięcie na swój los. Można mieć gorszy dzień i po prostu, lekko sobie „pufnąć”, nie mając przy tym niczego złego czy nieprzyjemnego na myśli.

www.guzikcidotego.pl

[Głosów:3    Średnia:1/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo znaczy ASAP?
Następny artykułGrzyby w diecie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here