Umowa? Ważny dokument w życiu

0
356
Umowa? Ważny dokument w życiu

Za każdym razem, kiedy idziemy do nowej pracy, wynajmujemy mieszkanie, decydujemy się na nowe konto w banku, zakładamy firmę, czy zatrudniamy pracownika towarzyszy nam jeden dokument – umowa. Czasem zapewnia nam ona bezpieczeństwo i pewność, czasem zaś jest naszą zgubą…

Złe decyzje, duże błędy

Jakim cudem umowa może być naszą zgubą? Otóż wystarczy włączyć na chybił trafił jakikolwiek program publicystyczny. Tam poznamy historie wielu osób, które myślały, że podpisują zwykłą umowę, a potem nie mogły się z niej wywiązać, umowa okazywała się innym dokumentem itp.

Czasami myślimy sobie, że przecież nas to nigdy nie spotka, ale czy na pewno? Warto przecież zauważyć, że umowy pisane są nieraz naprawdę trudnym, prawniczym językiem, który średnio jest dla nas zrozumiały. Pomyślmy zresztą, ile to razy nie chciało nam się dokładnie czegoś czytać i tylko przeglądaliśmy główne punkty umowy. A czasem w drobnych sformułowaniach, mniejszym druku czy trudnych terminach czaić się może zagrożenie, którego naprawdę chcemy uniknąć.

Weryfikacja umów przez radcę prawnego – złoty środek

Dlatego też w przypadku jakiejkolwiek poważniejszej umowy należy zadbać o jej weryfikację przez radcę prawnego. Radca prawny to osoba, która ukończyła prawo i wyspecjalizowała się między innymi we wszelkiego rodzaju dokumentach. Taka osoba przejrzy nasze umowy oraz zweryfikuje je pod kątem legalności, istnienia luk prawnych czy niekorzystnych dla nas zapisów.

Jakie korzyści odniesiemy dzięki takiej weryfikacji umów przez radcę prawnego? Otóż na pewno nasza umowa będzie legalna – żadna instytucja nie będzie mogła nam niczego zarzucić. Ponadto będziemy mieć pewność, że znamy jej wszelkie warunki i zobowiązania oraz że jest ona dla nas korzystna.

Wybór odpowiedniej kancelarii

Oczywiście jednak, aby nasza weryfikacja umów przez radcę prawnego osiągnęła odpowiedni skutek, należy wcześniej zadbać o to, aby wybrać dobrą, profesjonalna i sprawdzoną kancelarię radców prawnych. Jak to zrobić?

Przede wszystkim warto wybierać tylko te kancelarie, które rzeczywiście specjalizują się w umowach. Następnie warto uważać nieco na tych radców, którzy deklarują, że udzielą pełnych wyjaśnień drogą internetową. Unikajmy także bardzo niskich oraz wysokich cen za usługę, a także kancelarii, które mają wiele negatywnych opinii.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here