Warsztaty teatralne dla dzieci – idealne uzupełnienie wizyty w teatrze

0
1507
Warsztaty teatralne dla dzieci – idealne uzupełnienie wizyty w teatrze

Rodzice często uważają, że teatr nie jest zbyt dobrym pomysłem dla najmłodszych. Jednak w rzeczywistości także takie placówki kultury zapraszają dzieci na przeznaczone dla nich sztuki. Ich ciekawym uzupełnieniem mogą być organizowane w teatrach warsztaty.

Bardzo często teatr kojarzony jest jako rozrywka przeznaczona tylko dla dorosłych. Konieczność zachowania odpowiedniej powagi i ciszy w trakcie spektaklu kłóci się z naturą małych dzieci. Jednak także i one mogą korzystać z tego dorobku kulturowego – wystarczy wybrać się do specjalnego teatru dla najmłodszych!

Teatr dla dzieci – już od pierwszego roku życia!

Teatry dziecięce zapraszają już najmłodsze dzieci – od pierwszego roku życia, ale mają w swoim repertuarze także szeroką gamę sztuk skierowanych do starszaków. Spektakle różnią się pomiędzy sobą tematyką, a także długością.

Te dla najmłodszych skupiają się głównie na aktywizacji zmysłów przez dźwięki i obrazy i nie posiadają skomplikowanych fabuł. Te dla starszych dzieci przyciągają uwagę interesującymi, wciągającymi historiami.

Teatr stworzony z myślą o najmłodszych

Teatry dziecięce różnią się od tych, które przeznaczone są dla dorosłych. Nie tylko mają w repertuarze inne sztuki, ale również na uwagę zasługuje ich aranżacja.

Scena nie ma na ogół podwyższenia lub jest ono niewielkie – dzięki temu dzieci nie muszą zadzierać głowy w górę. Światło w trakcie spektaklu nie jest też całkowicie zgaszone, zapewniając większy komfort. W toaletach można korzystać z udogodnień dla rodziców z maluchami.

Warsztaty teatralne – poznaj teatr zza kulis

Gdy maluch dobrze bawił się podczas spektaklu, doskonałym wyborem mogą być warsztaty teatralne dla dzieci, które organizowane są obecnie w wielu teatrach dla małych widzów.

W trakcie warsztatów teatralnych dziecko może zobaczyć, jak wygląda teatr zza kulis. Może zapoznać się z obowiązkami pracowników teatru, a także samodzielni wcielić się w rolę aktora na scenie. To nie lada przeżycie dla każdego malucha, któremu teatr przypadł do gustu!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here