Co warto zobaczyć w Bydgoszczy?

0
893
Co warto zobaczyć w Bydgoszczy?

Bydgoszcz to miasto, które jest stolicą województwa kujawsko-pomorskiego. Jest to także ósme, co do wielkości miasto w Polsce. Leży malowniczo nad Brdą, Wisłą oraz Kanałem Bydgoskim.
Co w Bydgoszczy przyciąga turystów? Jest to miasto z bardzo długą tradycją, pięknie położone nad rzeką przecinającą centrum miasta.
Miasto, które ma prawa miejskie od 19.04.1346roku. Zamieszkuje tu około 370tys. ludzi.

Co w Bydgoszczy jeszcze przyciąga turystów? To że mimo swoich wielu atrakcji, nadal nie jest tak szumnie odwiedzana przez przejezdnych. Panuje tu spokój i swobodna atmosfera. W sezonie letnim nie jest to zatłoczone miasto.
Przez samo centrum Bydgoszczy przepływa rzeka, która nadaje wyjątkowego klimatu, idealnego do spacerów wzdłuż bulwarów. Wokół niej, jest także skupionych wiele, różnych atrakcji turystycznych. Statki zachęcają do rejsów po Brdzie, niektóre z nich dopływają do Wyspy młyńskiej, na której znajduje się oddział Muzeum Okręgowego. Możliwy jest również rejs tramwajem wodnym przez śluzy na rzece. Nad Brdą znajduje się także piękna, pełna uroku, zabytkowa Katedra Bydgoska, Poczta Polska. Z nowoczesnych budynków jest tzw. Szklany Spichrz, Przystań Bydgoszcz.

W Bydgoszczy jest organizowane także wiele wydarzeń sportowych, takich jak Triathlon Bydgoszcz, Woda Bydgoska, Wielka Wioślarska i wiele innych. Można wypożyczyć rower wodny, kajak co jest idealnym sposobem na zapoznanie się z centrum miasta z pozycji rzeki.

Dużo atrakcji, co w Bydgoszczy można obejrzeć, położonych jest nie tylko w centrum miasta. Warte obejrzenia jest m.in.także Muzeum Mydła.

www.chilimy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here