Wczasy za granicą – popularne kierunki

0
1075
Wczasy za granicą - popularne kierunki

Wakacje coraz bliżej, warto więc zacząć powoli planować urlop. Wiele biur podróży oferuje atrakcyjne promocje dla tych, którzy zdecydują się wykupić wyjazd wakacyjny odpowiednio wcześniej. W obecnych czasach wyjazd za granicę nie jest już taki drogi jak jeszcze kilkanaście lat temu. Z tego też względu, coraz większa liczba Polaków decyduje się każdego roku na wczasy za granicą. Jakie kierunki są najbardziej oblegane?

Ciepłe kraje

Od wielu lat, największą popularnością jeżeli chodzi o zagraniczne kierunki podróży cieszą się ciepłe kraje, w których pogoda podczas urlopu pewna jest na sto procent. Wśród takich destynacji turystycznych można wymienić chociażby Egipt czy Tunezję. Ceny lotów są bardzo przystępne, również jeżeli chodzi o nocleg, to bez problemu da się znaleźć ciekawą ofertę. Jednak organizacja takiego wyjazdu na własną rękę wymaga sporo zachodu, dlatego też o wiele częściej podróżni korzystają z zorganizowanych form wyjazdu. Niemal w każdym biurze podróży dostępne są ciekawe propozycje dla osób, które chcą wypocząć w nieco cieplejszym klimacie. Ceny takich wyjazdów zaczynają się już od około tysiąca złotych za osobę.

Ile kosztują wczasy w ciepłych krajach

Warto zwrócić uwagę na fakt, że wczasy za granicą to niekoniecznie musi być duży wydatek. Wybierając popularną ofertę wyjazdu na przykład do Egiptu, na tygodniowy urlop można pojechać już za około tysiąc złotych od osoby. To ile ostatecznie trzeba będzie zapłacić za taki wyjazd zależy od kilku czynników. Jednym z nich jest termin zakupu wycieczki. Najlepsze promocje można znaleźć w ofertach first minute oraz last minute. Wówczas cena często jest niższa nawet o kilkadziesiąt procent. Kolejną kwestią na jaką warto zwrócić uwagę jest długość wyjazdu. Wczasy tygodniowe będą tańsze od wyjazdu na dwa tygodnie. Pozostaje jeszcze kwestia noclegu. Należy mieć na uwadze to, że klasyfikacja standardu hoteli w krajach afrykańskich jest zgoła inna niż u nas. Tam, hotel trzygwiazdkowy może okazać się obiektem o bardzo niskim standardzie. Dobrą praktyką jest zatem czytanie dokładnych opisów hoteli oraz zapoznanie się z opiniami osób, które wcześniej odwiedziły to miejsce.

Czy warto brać all inclusive?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy warto dopłacić do wyjazdu, tak aby mieć wczasy all inclusive. W zasadzie, to zależy na co się liczy – niektórzy lubią bardzo wysoki standard i pragną podczas wyjazdu wygrzewać się na słońcu popijając koktajle, z kolei innych interesuje tylko i wyłącznie aktywny wypoczynek. Warto zapoznać się wcześniej z miejscowymi cenami, tak by móc rozważyć, czy dopłata do wczasów się zwróci.

Dlaczego wczasy za granicą są taki popularne?

Wczasy za granicą zyskują na popularności z kilku względów. Po pierwsze, zaciera się granica cenowa pomiędzy wypoczynkiem w kraju, a za granicą. Po drugie, pogoda w Polsce bywa bardzo kapryśna, często lipiec jest miesiącem ciągłych opadów. Jadąc przykładowo do Egiptu, ma się pewność, że podczas całego urlopu będzie świeciło piękne słońce. Po trzecie – warto od czasu do czasu zmienić klimat i pojechać w nieznane.

www.czas-wakacji.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here