Woodstock

0
1186
Woodstock

Nie znam osoby w Polsce, ba, na świecie, która zapyta co to Woodstock. Może chcieć wiedzieć jak tam jest naprawdę, ale nigdy co to jest.

Bardziej zasadne może być pytanie, skąd wziął się Woodstock? Otóż był to festiwal muzyczny, który odbył się od 15 do 18 sierpnia 1969 roku w Bethel (stan Nowy Jork).

Imprezie tej przyświecały hasła: pokój, miłość, szczęście. Bardzo ważne hasła w czasach wojny Wietnamskiej, która mocno dzieliła społeczeństwo w Stanach Zjednoczonych. Była to impreza, która zmieniła historię muzyki.

Do niedawna mieliśmy swój Przystanek Woodstock, wielką imprezę organizowaną od 1995 roku przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Niestety kwestie prawne sprawiły, iż trzeba było zmienić nazwę na Pol’and’Rock Festival, choć tak naprawdę nikt tej nazwy nie używa. Jedzie się przecież na Woodstock!

Na takie wydarzenia zjeżdżają się ludzie z całego świata. Nie ma w tym stwierdzeniu ani krzty przesady. Na festiwalu można spotkać setki tysięcy ludzi mówiących we setkach języków obcych.

Ciekawostką jest, że pierwszy Przystanek Woodstock odbył się w Czymanowie, kolejny w Szczecinie, a dopiero trzeci miał miejsce w Żarach. Od 10 edycji imprezy nierozerwalnie związany z Kostrzynem nad Odrą.

W 2019 roku odbyła się 25 edycja festiwalu i jeśli zła wola polityków nie stanie na drodze, to możemy być pewni, że nic nie zatrzyma tej maszyny.

To wspaniałe miejsce, gdzie można zapomnieć o doczesnych problemach, gdzie ludzie są dla siebie po prostu życzliwi i nikt nikomu źle nie życzy. Brzmi bajkowo, ale trzeba przyjechać by samemu się o tym przekonać.

www.kobiecosc.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here