Wycieczka na Bali

0
1252
Wycieczka na Bali

Zdecydowana większość osób wybiera się na Bali w celach rekreacyjno-plażingowych. Wyspa jest bowiem doskonale przygotowana na taką formę spędzania czasu.

Wyspa jest ponadto niezwykle przyjazna dla bardziej zamożnych turystów, którzy oczekują znacznie wyższego standardu all inclusive. Dodatkowo w ramach wielkich, niezwykle ekskluzywnych resortów zostały wydzielone zdecydowanie najładniejsze plaże.

Wynika z tego, że ogólnodostępne plaże nie tylko są w gorszym stanie, ale również są znacznie bardziej zatłoczone. Najbardziej popularne plaże umiejscowione są w okolicach takich turystycznych miejscowości jak Sanur oraz Kuta. Ponadto warto mieć świadomość, że wyjątkowo atrakcyjne wizualnie są także następujące plaże: Dreamland, Padang Padang, Lovina Beach, Nusa Dua, Balangan. Osobom, które lubią degustować świeże ryby, a także owoce morza rekomendowane jest odwiedzenie plaży Jimbaran. Mnóstwo osób zastanawia się jednak, czy wycieczka na Bali jest godna uwagi.

Mieszkańcy bali są przede wszystkim nie tylko niezwykle otwarci, ale również komunikatywni i świetnie posługują się językiem angielskim. Ponadto bardzo lubią opowiadać turystom o swoim życiu oraz religii.

Warto wiedzieć, że Balijczycy wyrażają swoją religijność nie tylko w malarstwie i rzeźbach, ale również śpiewach i rytualnych tańcach. Doskonałym przykładem bardzo atrakcyjnego wizualnie obrzędu będzie psychodeliczny Kecak dance. Rekomendowane jest wybranie się przynajmniej jeden raz na takie przedstawienie. Jest to bowiem znakomite połączenie sztuki z elementami spirytyzmu.

Balijczycy są co prawda wyznawcami religii hinduistycznej, jednak w bardzo zmodyfikowanej wersji. Z klasycznej religii zapożyczony został bowiem kult boskiej trójcy. Mieszkańcy czczą zatem Wisznu, Shivę oraz Brahmę. Ponadto zdecydowali się na dodanie kilku elementów animizmu oraz buddyzmu.

Mieszkańcy wyspy Bali żyją religią praktycznie na co dzień. Nie wszyscy są świadomi, że aż trzy razy dziennie specjalnie przygotowują żywnościowo-kwiatowe koszyczki, a następnie zapalają kadzidełka. Są to bowiem prezenty, którymi obdarowane zostają dobre duchy, a także podarunki, które mają na celu obłaskawić złe duchy.

Dobre duchy otrzymują od mieszkańców wyspy koszyczki z liści palmowych w domowych kapliczkach. Z kolei złe dostają datki, które są pozostawione na podłodze albo na jezdni. Warto również wiedzieć, że każda z wiosek ma przynajmniej trzy świątynie, które znajdują się zarówno na początku, jak i na końcu i środku danej miejscowości.

Świątynie balijskie w zdecydowanej większości przypadków wykonuje się z wulkanicznego, czarnego kamienia. Z kolei zadaszone zostają czarnym włóknem palmy cukrowej albo czerwoną dachówką. Należy również podkreślić, że w świątyniach organizuje się różnego rodzaju wydarzenia obrzędowe czy kulturalne. Czasami są to nawet specjalne występy dla turystów. Zdarzają się także hazardowe walki kogutów.

Rekomendowane jest odwiedzenie następujących świątyń: Ulun Danu Beratan (Tabanan), Tanah Lot (Tabanan) oraz Luhur Uluwatu.

www.fabrykapodroznika.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here