Co wziąć na wycieczkę w góry?

0
892
Co wziąć na wycieczkę w góry?

Jak wiadomo na wycieczkę w góry trzeba się bardzo dobrze przygotować. Nie wszyscy jednak mają świadomość, w jakie produkty koniecznie trzeba się zaopatrzyć przed wyruszeniem w podróż.

Co wziąć na wycieczkę w góry?

Podstawowym elementem wycieczki w góry jest oczywiście dobry i wygodny plecak. Warto zadbać, by produkt ten był nieprzemakalny. Wielkość plecaka jest uzależniona od długości wyprawy.

Wybierając się w góry jesienią albo zimą należy także wyposażyć się w wysokiej jakości termos. Pojemność tak samo jak w przypadku plecaka trzeba dobrać według własnych potrzeb.

Koniecznie trzeba zabrać ze sobą kurtkę przeciwdeszczową. Trzeba mieć bowiem świadomość, że pogoda zmienia się w górach bardzo szybko. Należy pamiętać, ze jeżeli na samym dole będzie świeciło słońce, niekoniecznie na górze również musi być ciepło. Osoby, które jednak nie mają odpowiednich funduszy na wysokiej jakości, markową kurtkę, mogą spokojnie zdecydować się na uniwersalną z kapturem. Kurtka powinna być jednak z materiału „oddychającego”.

Wybierając się w góry latem, istotne jest zaopatrzenie się w produkty chroniące przed słońcem. Mogą to być różnego rodzaju kremy z filtrem przeciwsłonecznym czy balsamy do ust.

Nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu. Koniecznie trzeba ze sobą zabrać latarkę czołową z zapasowymi bateriami. Bardzo ważna jest także apteczka. Należy mieć ze sobą plastry oraz wodę utlenioną.

Warto zabrać także zapas żywności przynajmniej na jeden dzień do przodu. W górach nie może także zabraknąć wody pitnej.

www.lov3.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here