Zrozumieć język współczesnej młodzieży

0
1016
Zrozumieć język współczesnej młodzieży

Każde pokolenie ma pewne swoje własne atrybuty, czymś żyje, coś najbardziej lubi, do czegoś dąży, coś je pasjonuje i pochłania w zupełności. Wśród dzisiejszej młodzieży takim bożkiem zdaje się byś powszechnie dostępny Internet. Okno na świat, źródło wszelkich informacji, od tych naukowych po nowinki z portali plotkarskich.
Nie ma Cię na Facebooku – to nie istniejesz. Aby iść równym tempem z rówieśnikami należałoby także posiadać Instagrama lub Snapchata.

Żyjemy w epoce obrazu, lubimy pokazywać swoje zdjęcia, uwieczniać na nich to, gdzie i jak mieszkamy, jak wypoczywamy na wakacjach, jak wyglądał posiłek, który niedawno zjedliśmy. Często zdjęcia nie w pełni oddają rzeczywistość, jednak nie o to chodzi. Ma być pięknie, zachwycająco, ma ładnie wyglądać, dlatego nakładamy filtry i podkręcamy kolory, żeby inni zielenieli z zazdrości.

Bardzo mocno spopularyzował się ostatnio język obrazkowy. Zamiast pisać pełnymi zdaniami, zaczęliśmy używać skrótów a w końcu po prostu obrazków oddających nasz nastrój, minę, reakcję na czyjąś wiadomość.

Wszystko to ma swoje plusy i minusy. Jednak nie uciekniemy od tego jakkolwiek byśmy się nie starali. Świat idzie naprzód i należy ten fakt zaakceptować. Nierzadko rodzice mają kłopot z porozumieniem się ze swoim dojrzewającym dzieckiem, zastanawiają się, co to znaczy pw, xD, co właściwie znaczy „masno”? A przecież to młodzieżowe słowo ubiegłego roku.
Nie ma na to rady – aby w pełni porozumieć się z dzisiejszą młodzieżą należy choć w podstawowym stopniu opanować ich język. Nieco w myśl przysłowia: jeśli wchodzisz między wrony – kracz jak one.

www.oytam.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here