Żyrandol dziecięcy

0
232
żyrandol dziecięcy

Niemowlęta zwykle śpią w łóżeczku w pokoju rodziców, ze względu na wygodę oraz większą kontrolę. Jednak w wieku około dwóch-trzech lat, przychodzi czas, kiedy łóżeczko zostaje wymienione na łóżko a dziecko często dostaje własny pokój. Odpowiednie urządzenie go jest niezwykle ważne! Bardzo istotne jest, aby wybrać odpowiedni żyrandol dziecięcy.

Zabezpieczenia kontaktów

żyrandol dziecięcyZabezpieczenie wszelkich źródeł energii elektrycznej jest niezwykle ważne, gdyż dzieci często nieświadomie mogą zrobić sobie krzywdę. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic, dlatego nawet jeśli maluch wcześniej nie próbował wpychać nic w kontakty, może nagle zechcieć tego spróbować. Oprócz odpowiednich wtyczek, uniemożliwiające włożenia palca lub przedmiotu w gniazdko, warto również zabezpieczyć wszystkie kable. Nie powinny one zwisać w sposób, który pozwoli dziecku uwiesić się na nich, a ich otoczka izolacyjna musi być nienaruszona i mocna.

Żyrandol dziecięcy oraz lampka nocna

Światła są ważnym elementem w pokoiku dziecięcym, gdyż maluchy często boją się ciemności. Przydadzą się one szczególnie wtedy, kiedy dopiero przyzwyczajamy dziecko do samodzielnego zasypiania w swoim pokoju. Na rynku są dostępne specjalne żyrandole dziecięce, umożliwiające manipulowanie natężeniem światła od bardzo jasnego do półmroku. Dzięki nim można dopasować jasność do pory dnia i okoliczności.
Jeśli chodzi o lampki, warto aby w dziecięcym pokoiku znajdowały się dwie. Jedna z nich powinna być jasna, ułatwiająca rodzicowi czytanie bajki na dobranoc. Druga natomiast powinna być tylko żarzącym się światełkiem, dającym poczucie bezpieczeństwa. Przykładem mogą być plastikowe lampki w kształcie zabawek, które nie rozświetlają pomieszczenia, a tylko swój kształt, by dziecko po przebudzeniu nie czuło się zdezorientowane, nie widząc nic prócz czarnego pokoju. Odpowiednio dopasowane światło chroni również oczy dziecka przed przemęczeniem np. podczas zabawy, przeglądania książek czy nauce kolorowania.

Gdzie najlepiej kupić żyrandol dziecięcy?

Jeśli szukamy oświetlenia typowo dla dzieci, warto rozejrzeć się najpierw w okolicznych hurtowniach dziecięcych, które często sprowadzają własnie takie gadżety. Oczywiście najbardziej znaną opcją jest również wyszukiwanie w internecie, ale często zdarza się, że otrzymany produkt może różnić się od tych ze zdjęcia, zwłaszcza kiedy robimy zakupy na zagranicznych aukcjach np. AliExpress. Zdarza się, że ciekawe dziecięce żyrandole i lampki można kupić również w zwykłych sklepach oświetleniowych.

Elektryczna niania – nie tylko dla noworodka!

Przeprowadzając malucha do własnego pokoju warto zaopatrzyć się w elektryczną nianię, reagującą na dźwięki. Jest to szczególnie ważne, kiedy pokój dziecięcy nie znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie sypialni rodziców. Dzięki temu urządzeniu rodzic zostanie natychmiast obudzony, kiedy maluch nie będzie w nocy spał lub zacznie płakać. Szybka reakcja na wybudzenie się i płacz dziecka jest szczególnie ważna w pierwszych dniach, aby nie doprowadzić do traumy związanej z samodzielnym spaniem w oddzielnym pokoju.

Telewizja w pokoju małego dziecka

żyrandol dziecięcyWiele rodziców przy urządzaniu pokoiku dla dziecka, prócz podstawowego wyposażenia decyduje się na dodatkowy sprzęt np. telewizor, radio czy komputer. Obecnie dzieci spędzają zbyt dużo czasu na oglądaniu bajek czy zabawie na tabletach i telefonach. Już roczne maluchy często mają z nimi styczność, dlatego powinniśmy unikać elektroniki w codziennym życiu malca. Komputer będzie dziecku potrzebny dopiero, kiedy pójdzie do szkoły, w pokoju przedszkolaka jest całkowicie zbędny. Również telewizor nie powinien być dla dziecka codzienną formą rozrywki. Jeśli chodzi o odtwarzacze muzyki, są o wiele lepszym rozwiązaniem niż dwie poprzednie propozycje. Dziecięca muzyka rozwija zmysł słuchu i kształtuje poczucie rytmu. Dobrze jest również wykorzystywać spokojną i cichą muzykę klasyczną w treningach skupienia uwagi.

Stawiam na zabawki edukacyjne!

Zamiast zbędnej elektroniki, warto do dziecięcego pokoju zakupić różnego rodzaju zabawki edukacyjne, które uczą i bawią. Mogą to być interaktywne stoliki lub imitacje popularnych sprzętów AGD i RTV. Oparte na działaniu światła i dźwięku, uczą one dziecka rozpoznawania pierwszych kształtów, kolorów oraz liczbą. Obecnie można dostać w sklepach dziecięcych zabawki, które uczą maluchy całych piosenek i wierszyków.

Dzieci poznają świat właśnie za pomocą podstawowych zmysłów: wzrok, słuch, dotyk. Z tego powodu pokoik dziecięcy powinien sprzyjać rozwojowi, poprzez odpowiednie dopasowanie wszystkich czynników, które mogą w mniejszym lub większym stopniu wpływać na te zmysły:  odpowiednie oświetlenie, zawsze dopasowane do czynności, które wykonuje dziecko, zabezpieczenie gniazdek i przewodów elektrycznych, by umożliwiać bezpieczne poznawanie świata za pomocą dotyku, oraz wybór zabawek edukacyjnych i muzyki dziecięcej

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here