Noworodek kicha

0
1207
Noworodek kicha

Kichający noworodek, szczególnie kiedy zdarza się to dość często wywołuje u nas podejrzenia o chorobie i martwi. Jednakże w większości przypadków to nie choroba. Co więc się dzieje kiedy noworodek kicha ?

Noworodek kicha

Noworodek kichaCo to może oznaczać? Jak powinniśmy reagować w takiej sytuacji? Noworodek kicha- jaka jest przyczyna? Noworodek kicha i to dosyć często ponieważ w ten sposób oczyszcza swoje drogi oddechowe. Mimo wszystko jest to dobry znak, ponieważ świadczy on o prawidłowej pracy układu nerwowego jak i próbie walki z bakteriami i wirusami, którym musi stawić czoło młodziutki układ odpornościowy. Kichanie noworodka nie powinno wywoływać w nas lęku, ponieważ noworodki w ten sposób z dróg oddechowych takie rzeczy jak: kurz, pył oraz inne zanieczyszczenia. Dorosły kicha, noworodek kicha i to nie powinno martwić. Natomiast niepokojąca może okazać częstotliwość kichania. Jednak to nie zawsze też się sprawdza. Noworodek kicha czasami po prostu dlatego, że ma mały nosek lub też z powodu nagromadzenia się w nosku mleka podczas ssania piersi czy też smoczka.

Kiedy zatem należy skonsultować się z lekarzem?

Kiedy nasze dziecko kicha bardzo często,czyli na przykład kilkadziesiąt razy lub seriami może to być alergia bądź jakaś inna nadwrażliwość. Natomiast jeśli noworodek kicha a do tego widoczna jest gęsta wydzielina z nosa, żółta lub zielonkawa może to wskazywać na infekcję. Jeżeli oprócz kataru występuje kaszel przyczyną jest infekcja. Kolejnym powodem dla którego warto iść do lekarza to także taki, że dziecko odmawia karmienia lub jest niespokojne. Oprócz tego, że noworodek kicha, ma zatkany nos lub też drży czy ma problemy ze ssanie m piersi również przyczynia się do infekcji. Co możemy zrobić kiedy noworodek kicha bardzo często?

Większość noworodków po prostu z tego wyrasta, jednakże jeżeli kichanie noworodka nie daje nam spokoju możemy spróbować to zmienić poprzez kilka pewnych kroków. Przede wszystkim należy zrezygnować z wszelkich silnych detergentów, unikania odkurzania w obecności dziecka, unikanie wszelkich urządzeń zapachowych jak i odświeżaczy powietrza, unikanie spacerów przy jezdni. Jedną podstawową rzeczą jest utrzymanie przede wszystkim optymalnej wilgotności powietrza w mieszkaniu. Pamiętamy jednak przede wszystkim o zdrowym rozsądku i nie przesadzaj my z nadwrażliwością i nadopiekuńczością nad naszymi szkrabami. Nie zawsze kichanie jest przyczyną choroby bądź infekcji. Obserwujmy dzieci i starajmy się postępować rozważnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here