Jakie pieśni ślubne wybrać?

0
2046
Jakie pieśni ślubne wybrać?

Dla wielu osób ślub jest najważniejszym wydarzeniem w życiu. Nie ma więc nic w tym dziwnego, że dążymy do tego, aby wszystko było zapięte na ostatni guzik. Bardzo ważne jest to, aby dokładnie przemyśleć plan uroczystości. Warto mieć świadomość, że ogromną rolę odgrywa oprawa muzyczna. To właśnie ona podnosi rangę wydarzenia, a także sprawia, że ceremonia zyskuje unikalnego charakteru. Pieśni na ślub są niezwykle wzruszające, a więc poruszą one każdego uczestnika. Zwykle są one odgrywane w momencie, gdy młoda para wchodzi oraz wychodzi z kościoła. W niektórych przypadkach Nowożeńcy mają wpływ również na to, jaki utwory będą odgrywane podczas mszy. Jeśli nie wybierzemy ich samodzielnie, to najprawdopodobniej organista samodzielnie wybierze utwory. Warto poświęcić chwilę na dobór ślubnych pieśni. Często są one pomijane podczas przygotowań, co jest ogromnym błędem. Pamiętajmy, że nie każdy utwór będzie mógł zostać rozegrany. Musi on spełniać konkretne standardy.

Pamiętajmy, że pieśni na ślub muszą przede wszystkim być adekwatne do miejsca. Są one odgrywane podczas mszy świętej, a więc nie mamy tutaj pełnej dowolności. Często można spotkać się z sytuacją, gdy śpiewane są piosenki w języku angielskim. Nie zawsze jednak przyszłe pary młode sprawdzają dokładne ich tłumaczenie. Może okazać się, że tekst jest zbyt frywolny i nie powinny być one odgrywane w kościele. Większość osób zna języki obce na słabym poziomie, a więc delektują się one przede wszystkim piękną melodią. Słowa jednak mają ogromne znaczenie. Najbezpieczniej jest postawić na klasyczne pieśni na ślub, które odgrywane są już od wielu pokoleń. Dzięki nim unikniemy kłopotliwych wpadek. Do wyboru mamy szeroki repertuar, a więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dużym zainteresowaniem cieszą się takie tytuły, jak m.in. Ave Maria, Hallelujah, Aria na strunie G, Panis Angelicus, Marsz weselny Mendelssohn’a. Podczas planowania oprawy muzycznej warto zadbać o to, aby utwory były odgrywane w właściwych momentach.

Wybierając pieśni na ślub należy również wziąć pod uwagę zdolności wokalne osób, które będą je wykonywać. Wiele młodych par zapomina, że niemal każda osoba ma zupełnie inne możliwości. Nie każda piosenka w jej wykonaniu będzie brzmiała dobrze. Naszym zadaniem jest więc nie tylko dostarczenie tytułów pieśni. Powinniśmy sprawdzić, jak wygląda ich wykonanie. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy korzystamy z usług miejscowego organisty. Nie każdy poszukuje na swój ślub wokalisty, który specjalizuje się właśnie w tego typu usługach. O wiele prościej wydaje nam się skorzystać z tego, co przygotował dla nas organista w ramach opłaty za ślub. Wydaje nam się to tańszym rozwiązaniem, jednak należy wziąć pod uwagę, że nie zawsze jest ono lepsze. Czasami warto zapłacić nieco więcej, a mieć pewność, że ceremonia będzie dopracowana do perfekcji. Pieśni wykonane przez profesjonalistów zachwycą nawet najbardziej wymagające osoby. Z pewnością nasz ślub stanie się dzięki temu piękniejszy. Jest to znakomity sposób na to, aby podkreślić tą wyjątkową chwilę.

www.zespolnapiecia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here