Planowanie diety w praktyce

0
905
Planowanie diety w praktyce

Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy zmotywowani efektami znajomych czy zainspirowani zdjęciami z sieci decydujemy się na odchudzanie. Mając świadomość, że najlepszym rozwiązaniem będzie dla nas dietetyk, zapisujemy się na wizytę. Otrzymujemy zbilansowany dla siebie plan żywieniowy, zalecenia, rozkład posiłków, a całość składa się na jasno postawiony cel. Z pozoru wszystko wydaje się proste do zrealizowania. Dlaczego jednak pomimo tylu udogodnień nie udaje się nam osiągnąć wymarzonych efektów?
Decydując się na odchudzanie musimy wiedzieć, że przed nami długi i ciężki proces, bez względu na to ile kilogramów chcielibyśmy schudnąć. Do uzyskania pożądanych efektów potrzebujemy moc silnej woli, regularności i dużo wytrwałości. Ta ostatnia cecha będzie szczególnie narażona na próbę, kiedy będziemy mieli zastój w efektach, bądź będą nas kusiły smakołyki z zewnątrz. Wizyta u dietetyka to najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu dostaniem indywidualnie dopasowaną dietę. Cały szkopuł jednak w tym, jak rzetelnie będziemy stosować się do podanych zaleceń, bowiem często wiele osób uważa, że sama wizyta u specjalisty pozwoli w mgnieniu oka wyszczuplić ciało o kilka kilogramów…
Z drugiej strony, pochłonięci informacjami z mediów i portali, ustalenie własnego planu żywieniowego bierzemy na siebie. Chcąc jak najszybciej schudnąć zamierzone kilogramy zaczynamy wprowadzać rygorystyczne zmiany w naszym codziennym jadłospisie. Efekty przychodzą szybko, ale równie szybko odchodzą, a zamiast smukłej sylwetki, zostajemy z efektem jo-jo, czasami większym niż waga początkowa. Dodatkowo często ślepo podążamy za modą, eliminując produkty, które rzekomo niekorzystnie wpływają na nasz organizm. Mowa tu o popularnej ostatnio diecie bezglutenowej, która charakteryzuje się wykluczeniem wszystkich produktów zawierających właśnie gluten. Oznacza to zrezygnowanie ze wszystkich pszennych produktów, czyli makaronu, pieczywa czy produktów mącznych. W efekcie wprowadzamy rewolucję żywieniową, nawet jeśli faktycznie nie mamy problemu z tym składnikiem, i po kilku tygodniach stosowania chwalimy się troszkę niższą wagą i lepszym samopoczuciem.
Czy jednak wynika to z eliminacji glutenu?
To często błędnie wysuwany wniosek, ponieważ w większości przypadków to samopoczucie spowodowane jest najzwyczajniej urozmaiceniem diety, dostarczeniem dzięki temu wszystkich niezbędnych składników odżywczych i otwarciem się na nowe smaki w kuchni. Przemyślenia na temat planowania diety i odchudzania mogą trwać w nieskończoność, jednak wszystkie prowadzą do wniosku, że najlepsza jest dieta zbilansowana.
//

www.zdrowieinatura.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here