Czy zabezpieczenie domu na lata musi kosztować krocie?

0
1241
Czy zabezpieczenie domu na lata musi kosztować krocie?

Patrząc na niektóre cuda nowoczesnej budowlanki, ma się wrażenie, że odżyła idea szklanych domów manifestowana przez Stefana Żeromskiego w „Przedwiośniu”. Obecnie bowiem z powodzeniem udaje się uzyskiwać efekt funkcjonalności, oszczędności i trwałości obiektów, przy jednoczesnym stosunkowo skromnym nakładzie środków finansowych. W czym rzecz?

Gotowe tanie domy, czyli o budowaniu z pomysłem

W obowiązujące trendy konstruktorskie doskonale wpisują się obiekty tworzone nawet w ciągu kilku dni z wysokiej klasy materiałów, które tworzą praktyczne prefabrykaty. Pomysł polega na tym, by nie tworzyć domostw od podstaw w miejscu przeznaczenia, lecz zbudować je z gotowych ścian i stropów, niczym scenografię do spektaklu.

Wszystko odbywa się zatem dwuetapowo. Najpierw prefabrykaty wytwarzane są na halach produkcyjnych w olbrzymich nakładach, a następnie kompletowane i rozwożone na działki, gdzie ma stanąć budynek. Gotowe tanie domy powstają zatem w niezwykle szybkim tempie, bo jedyne, co należy zrobić, to połączyć wszystko w jedną całość. Zazwyczaj domy te są oddawane do użytku w stanie deweloperskim, choć oczywiście oferty poszczególnych firm działających w branży dają możliwość pokuszenia się o dodatkowe usługi czy instalacje. Co istotne, by stać się właścicielem takiego innowacyjnego obiektu nie trzeba dysponować pokaźnymi środkami pieniężnymi, więc jest to rozwiązanie na miarę czasów dostępne dla przeciętnego Kowalskiego.

Z czego powstają prefabrykaty?

Najpopularniejszym materiałem do tworzenia prefabrykatów jest praktyczne drewno dobrego gatunku, które oprócz przymiotów użytecznych, niesie również za sobą potencjał nienagannej prezencji. Mocnym tworzywem są także ognioodporne płyty włóknowo-gipsowe. W sezonie zimowym zatrzymują one ciepło w domu, zaś w upalne letnie dni, dają przyjemne uczucie chłodu.

Powszechnie wykorzystywana jest też wełna mineralna, która jest produktem naturalnym, pozwalającym oszczędzać energię w domu. Ma właściwości wyciszające akustykę. Ponadto, nie przepuszcza wilgoci, lecz dba o prawidłową termoizolację obiektu.

Mieszkanie z klasą

Gotowe tanie domy wcale nie oznaczają obiektów nudnych, nieestetycznych, o ubogim designie. Wręcz przeciwnie, tworzą one naprawdę wysmakowane konstrukcje o bardzo nowoczesnej formie.

Częstym zabiegiem jest połączenie elementów drewnianych w różnych odcieniach z eleganckim szkłem. Nie są to tylko i wyłącznie duże okna, ale nawet całe przeszklone ściany, dzięki którym domy są dostatecznie nasłonecznione. Dom powstały stosunkowo niewielkim sumptem także może więc trafiać w najbardziej wysublimowane gusta. To odrobina luksusu, który teraz jest na każdą kieszeń i na wyciągnięcie ręki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here