Zarabianie na blogu

0
1424
Zarabianie na blogu

Internet otworzył nowe nieznane wcześniej ścieżki działalności. Popularną formą w ostatnich dziesięciu latach stały się blogi. Genezę tego zjawiska można dostrzec jeszcze w starszych formach działania kanałów dyskusyjnych IRC.
Dzięki rozwojowi coraz to szybszych łącz internetowych,zaczęło przybywać nowych twórców. Początkowo byli to amatorzy. Z czasem jednak z uwagi na rosnącą rzeszę odbiorców, pojawiły się pierwsze zamysły jak zarabiać na blogu?
Początkowo wydawało się mało prawdopodobne, by zarabianie na blogowaniu miało sens.
Jednak później okazało się, że zarabianie na blogu jest realne. Stało się to za sprawą współpracy z firmami. Kluczem do tego było zawarcie w tekstach specyficznych fraz, promujących dane produkty.
Zjawisko to możemy utożsamić z masowym lokowaniem danego produktu.
Dla przykładu pewien bloger używa tylko perfum marki X.
Z kolei blogerka nigdzie nie rusza się bez torebki marki Y.
W dobie tak szybkiego jak obecnie przepływu informacji, doszło do zjawiska które można nazwać kreowaniem marki. Bo już nie marka staje się pożądana przez osoby. Pożądany jest fakt, że lubiany autor lub autorka bloga korzysta z tych produktów . Innym sposobem są odnośniki reklamowe. Są to na przykład banery, czy innego rodzaju linki do materiałów reklamowych. Wreszcie blogerzy o największym zasięgu tworzą materiały filmowe,we współpracy z firmami partnerskimi.
Zaletą zjawiska określanego jako blogosfera jest mnogość poruszanych w niej tematów. Blogi dotyczą każdego nieomal aspektu życia. Obecnie może to stanowić pewną barierę wejścia. Gdyż mamy do czynienia z wieloma konkurencyjnymi dla siebie pod względem tematycznym blogami. Kolejną formą zarobku jest pozycjonowanie się treści w wyszukiwarce Google. Jest to najczęściej używana wyszukiwarka. Dzięki dużej liczbie wyświetleń treści pozycjonują się, to jest przesuwają się wyżej w wynikach wyszukiwarki. Co generuje wzmożony ruch na blogu. Autorzy najbardziej popularnych wciąż szukają możliwości docierania do nowych osób. Stąd ich obecność na portalach społecznościowych.

www.bloggers.tips/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here