Dieta odmładzająca

0
1518
dieta
fot. pixabay.com

Zachowanie młodego wyglądu jak najdłużej  to marzenie większości z nas. Dużą wagę przykładają do tego zwłaszcza kobiety, które chcą czuć się piękne. Wkładamy wiele trudu i starań w to, aby zahamować procesy starzenia. Pomaga nam w tym rozwój technologiczny i nowoczesne badania, które dają nam wiedzę na temat tego w jaki sposób starzeje się nasze ciało, jakimi mechanizmami rządzi się ten proces i jak go spowolnić.

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/dieta-anti-aging/

Dieta anti-aging

Jeszcze do niedawna byliśmy przekonani, że najskuteczniejsze jest działanie od zewnątrz, skupienie się na odpowiedniej pielęgnacji. Teraz wiemy, że jest to bardziej złożony proces i wymaga również działań od wewnątrz, dostarczenia organizmowi odpowiednich składników we właściwych proporcjach. W oparciu o tę wiedzę powstała dieta anti-aging, która ma na celu spowolnienie procesów starzenia.

Nie jest to kolejna dieta odchudzająca. Jej założeniem jest dostarczenie organizmowi niezbędnych składników, odpowiednie odżywienie go. Wraz z upływem lat zmieniają się potrzeby naszego organizmu. Dieta anti-aging wsłuchuje się w te potrzeby i stara się uzupełnić organizmowi składniki, które wesprą regeneracje tkanek, włókien kolagenowych. Celem jest nie tylko młodszy wygląd, ale i lepsze samopoczucie. Dieta anti-aging ma zapewnić większą witalność, więcej energii, która przełoży się na większą aktywność życiową.

Założenia diety odmładzającej

Dieta anti-aging koncentruje się na dostarczenie organizmowi składników mających odmładzającą moc. Poza witaminami i minerałami należą do nich chrząstki jako źródło kolagenu oraz błonnik. Dużą role dogrywają produkty zbożowe, szczególnie pełnoziarniste, warzywa oraz owoce. Ważnym źródłem dobroczynnych składników są orzechy i pestki, produkty białkowe (warzywa strączkowe, ryby, drób), tłuszcze roślinne.

Przeczytaj też: http://lubiepowietrze.pl/zapalenie-ukladu-moczowego/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here