Trening Spartakusa o co chodzi?

0
1698
trening spartakusa
fot. pixabay.com

Istnieje wiele form różnych treningów, które mają za zadanie poprawić naszą kondycję, wytrzymałość oraz nadać nam siły i pokazać mięśnie. Jednym z takich treningów jest trening Spartakusa, który jest znany ze swoich efektów oraz wykorzystuje go wielu amatorów chcących poprawić swoją kondycję oraz sylwetkę.

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/trening-spartakusa-na-czym-polega-zasady-efekty/

Trening Spartakusa

Zyskał on popularność dzięki obiecywanym efektom pięknej muskulatury, a także dzięki aktorowi, który zagrał Spartakusa w jednym z seriali. Trening jest dość krótki, gdyż trwa maksymalnie godzinę, a także należy go wykonywać 3-4 razy w tygodniu. Możliwość zrobienia ćwiczeń w każdym dowolnym momencie oraz bez należytego sprzętu należy do niewątpliwych zalet tego zestawienia.

Do efektów treningu należy maksymalizacja pracy mięśni, szybkie i spektakularne efekty oraz szybkie spalanie tłuszczu i budowanie masy mięśniowej.

Jak wygląda trening?

Trening Spartakusa wykonuje się 3 razy w tygodniu (1 dzień treningowy naprzemiennie z 1-2 dniami odpoczynku).

Składa się on z 10 ćwiczeń, które tworzą jedną serię. Trening składa się z 3 serii, co nie zajmuje więcej czasu niż 60 min. Każde ćwiczenie powinno być wykonywane przez dokładnie 60 sekund, bez przerw,  po zakończeniu jednego trzeba przechodzić do kolejnego. Odpoczynek powinien być pomiędzy całymi seriami, ale nie dłuższy niż 2-3 min.

Przy ćwiczeniach na czas należy zwrócić bardzo dużą uwagę na poprawną technikę. Mniejsza ilość powtórzeń wykonanych poprawnie technicznie przynosi zdecydowanie lepsze efekty a także redukuje kontuzje. Nie wykonuj większej ilości ćwiczeń w złej technice.

Nigdy nie zmieniaj kolejności wykonywanych ćwiczeń, ten opracowany układ nie jest przypadkowy. Dobrane są w ten sposób, aby górne i dolne partie ciała pracowały ze sobą naprzemiennie. Dlatego też podczas jednego ćwiczenia odpoczywają mięśnie, które będą intensywnie pracowały przy kolejnym.

Przeczytaj też: http://www.juniorhandling.pl/korzysci-niosa-pompki/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here