Radca prawny – praca na etacie czy własna działalność gospodarcza?

0
2419
radca

Rozważając karierę radcy prawnego z pewnością zastanawiasz się czy lepiej jest podjąć pracę na etacie czy otworzyć własną działalność gospodarczą. Do wyboru masz bowiem dwie opcje. Możesz pracować u kogoś lub na własną rękę. Wszystkie opcje posiadają zarówno plusy jak i minusy. Sprawdź, gdzie możesz znaleźć zatrudnienie oraz jak podjąć własną działalność jako radca prawny. 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/radca-prawny-etat-czy-wlasna-firma/

Radca prawny – praca na etacie

Jako radca prawdy możesz znaleźć zatrudnienie oczywiście w kancelariach prawnych. Z pewnością nie zaskoczyło Cię to. Wiele osób będzie poszukiwało naszych usług, nawet jeżeli będą to drobne i prywatne biura. Bardzo możliwe, że na początku kariery będziemy wykonywać czynności pomocnicze związane z wykonywaniem szablonów umów czy wniosków, a także przygotowanie niezbędnej dokumentacji. Radcę prawnego zatrudnią bardzo chętnie zespoły komercyjne. Będą zwracały przede wszystkim uwagę na nasze doświadczenie i odnoszone sukcesy. W taki sposób stajemy się częścią firmy, która służy pomocą prawną. Dodatkowo zatrudnienie zajmiemy w instytutach państwowych czy samorządowych. Tam będzie Ci powierzone stanowisko rzecznika praw konsumenta lub doradztwa w sprawach rolnych. W każdej z tych dziedzin możesz liczyć na zatrudnienie jako specjalista. Dodatkowo możesz spróbować swoich sił jako przedsiębiorca, prowadząc własną działalność gospodarczą.

Radca prawny – własna firma

Założenie własnego biura czy kancelarii prawniczej jest to naturalny wybór. W małych miejscowościach radcy prawni, szczególnie na początku swojej kariery będą przyjmowali klientów do swojego domu. Zdecydowanie ułatwi to rozpoczęcie działalności, a także powoduje, że klient czuje się ugoszczony oraz przyjęty w przyjaznej domowej atmosferze. Jest co zresztą nasza główna forma reklamy. Klienci muszą czuć się u nas dobrze. W większych ośrodkach, wielu radców prawnych stawia na wąską specjalizację – będą to na przykład prawo rodzinne, prawo podatkowe czy prawo konsumenckie. Sprawi to, że Twoi klienci będą specyficzni, ale również łatwo będzie Ci wyrobić sobie renomę. Nie ma jednak przeszkód, aby z czasem zatrudnić do swojej firmy innych radców, poszerzając tym samym ofertę swoich usług.

Zobacz też: http://lubiepowietrze.pl/jak-zostac-tlumaczem/

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here