Jaki oczyszczacz powietrza kupić dla alergika?

0
1352
oczyszczacz powietrza
fot. pixabay.com

 

Jak mogę się chronić przed alergiami związanymi z dymem? Najpierw zadbajmy o jakość powietrza w naszym domu. Wysokiej jakości oczyszczacze powietrza są tutaj bezcenne. Jak wybrać oczyszczacz powietrza dla alergików?

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jaki-oczyszczacz-powietrza-wybrac/

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza to zwykle dość małe urządzenie, które można umieścić na podłodze dowolnego pomieszczenia w domu. Jego zadaniem jest ciągłe filtrowanie powietrza i oczyszczanie z wszelkich możliwych zanieczyszczeń.

Jak to działa? Zanieczyszczone powietrze jest zasysane do urządzenia za pomocą specjalnego wentylatora, a po zakończeniu czyszczenia wraca do pomieszczenia. W rzeczywistości w każdym typie oczyszczacza zasysane powietrze przechodzi przez filtr lub zestaw filtrów.

Czym jest oczyszczacz powietrza dla alergików?

Chcąc korzystać z oczyszczacza powietrza w pomieszczeniu z alergią wziewną, należy wyposażyć się w zaawansowany filtr. To najważniejsza część tego sprzętu iw dużej mierze decyduje o jego skuteczności.

Oczyszczacz powietrza HEPA – jak to działa?

W takim przypadku najlepszym wyborem jest filtr HEPA (wysokowydajny filtr cząstek stałych).

Filtr jest wykonany głównie ze spiekanego szkła. Gwarantuje bardzo wysoki poziom filtracji. Filtr HEPA składa się z trzech warstw. Pierwszy jest zwykle przeznaczony do pochłaniania zapachów. Wszystkie warstwy są połączone ze sobą specjalną żywicą. W procesie produkcyjnym filtr zostanie złożony w sześciokąt, dzięki czemu zajmuje niewielką powierzchnię. Te filtry HEPA stanowią skuteczną barierę przed roztoczami, bakteriami, kurzem, pierwotniakami, grzybami i wirusami.

Dla osób z silnymi alergiami zaleca się stosowanie filtra H13 lub wyższego. Mogą filtrować 99,97% powietrza i nie przepuszczają cząstek większych niż 0,3 mikrona. Ta skuteczność filtracji oznacza, że ​​nawet odchody roztoczy i dym papierosowy są blokowane. Oczyszczacz powietrza alergików powinien być wyposażony w ten filtr.

Przeczytaj też: http://lubiepowietrze.pl/jaki-jajowar-kupic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here