Plecak wodoodporny – jaki wybrać?

0
2001
Plecak wodoodporny

Wybierając się na wakacje mamy w głowie ułożony bardziej lub mniej ogólny plan na to, co będziemy robić każdego dnia urlopu. Leżenie nad basenem? Zwiedzanie muzeów i zabytków? Piesze wycieczki górskie? A może sporty wodne – kitesurfing? Żeglowanie? Możliwości jest mnóstwo. Zależnie od naszego pomysłu na spędzenie wolnego czasu, pakujemy do naszej walizki niezbędne do tego rzeczy i akcesoria. Jedną rzeczą, która jest zadziwiająco uniwersalna i sprawdzi się idealnie do wszystkich wymienionych wyżej czynności, jest plecak wodoodporny. Jaki wybrać? 

To, co najważniejsze – klasa wodoszczelności

Wpisując w wyszukiwarkę słowo “plecak” wyświetlą nam się setki, jak nie tysiące produktów – każdy znajdzie idealny dla siebie kolor, wzór, markę i cenę. Ten ostatni aspekt – cena – znacznie wzrośnie jeżeli wpiszemy frazę “plecak wodoodporny”. Wydawać by się mogło, że każdy plecak – nawet szkolny tornister – nie przemoknie w razie deszczu. Zastanówmy się jednak, ile to razy nie stresowaliśmy się o zeszyty i książki nasze czy naszych dzieci, kiedy przydarzyła się niespodziewana ulewa? Wybierając się na urlop – z zamiarem spędzenia go aktywnie na powietrzu – powinniśmy zainwestować w plecak z gwarancją wodoodporności. Marka OverBoard oferuje plecaki z trzecią klasą wodoszczelności. Nie zatonie wraz z zawartością – będzie unosić się na wodzie. Rzeczy wewnątrz pozostaną suche nawet w przypadku zanurzenia plecaka na głębokość trzech metrów. Produkty tej firmy adresowane są przede wszystkim do amatorów sportów wodnych, takich jak kajakarstwo czy żeglarstwo. Dla tego typu specjalistycznego sprzętu żadna pogoda – albo raczej niepogoda – nie stanowi najmniejszego zagrożenia.

Aspekty wizualne

Czy specjalistyczny plecak wodoodporny różni się czymś szczególnym od zwykłego plecaka? Raczej nie. Dobór koloru i fasonu zależy od nas. Wielkość również. Nie musimy też martwić się o to, że jest cięższy lub mniej poręczny od zwykłej torby. Ważne, aby posiadał odblaski – zwiększają widoczność po zmroku i ułatwiają znalezienie plecaka w razie jego wpadnięcia do wody.

Uniwersalny zakup na lata

Decydując się na specjalistyczny plecak wodoodporny, nastawiajmy się na inwestycję mającą służyć nam przez kilkanaście lat. Nosić będzie go nie tylko tata i mama, ale z czasem też syn i córka. Postarajmy się, aby spełniał oczekiwania całej rodziny i pomieścił wszystko to, co chcemy uchronić przed wodą, pyłem i kurzem. Plecak z gwarancją wodoszczelności nie jest czymś przeznaczonym tylko dla sportowców i amatorów sportów wodnych – każdy może mieć z niego użytek, nie tylko na urlopie, ale i na co dzień.

Artykuł przygotowany dzięki GoKajak.com

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here