Dostawka do łóżka dla niemowlaka

0
1269
dostawka do łóżka dla niemowlaka

Dostawka do łóżka dla niemowlaka to stosunkowo nowy produkt – zaczął robić furorę zaledwie kilka lat temu. Coraz większa grupa rodziców małych dzieci decyduje się na jego zakupienie, odkrywając korzyści, które daje stosowanie takiego sprzętu. Dostawka do łóżka dla niemowlaka może być bowiem ogromnym udogodnieniem w opiece nad maluchem. Z całą pewnością warto bliżej przyjrzeć się takiemu produktowi.

Gdzie powinno spać dziecko?

dostawka do łóżka dla niemowlakaGdy na świat ma przyjść noworodek, jego rodzice kompletują wszystkie niezbędne rzeczy, ubranka, akcesoria i sprzęty. Wiele osób ma wówczas dylemat dotyczący tego, gdzie dziecko będzie spało. Część wybiera tradycyjne łóżeczko niemowlęce, inni zaś rezygnują z niego od razu, twierdząc, że nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ maluch bardzo potrzebuje bliskości. Ponadto noworodki średnio tolerują większe przestrzenie (takie, jak właśnie w klasycznym łóżeczku), lepiej czując się wtedy, gdy jest im nieco ciaśniej – przywołuje to bowiem wspomnienia z matczynego brzucha, którego warunki są przecież dla dziecka najbardziej idealne pod każdym względem.

Spora grupa przyszłych mam i ojców decyduje zatem, że niemowlę w pierwszych miesiącach po narodzinach będzie spało z nimi, ponieważ będzie miało wówczas poczucie bezpieczeństwa. Ponadto do tak małego dziecka często trzeba przecież wstawać, by np. nakarmić go, przewinąć lub uspokoić. Im maluch będzie więc bliżej swoich rodziców, tym lepiej. Jednak łóżeczko dziecięce i duże łóżko rodziców nie są tu jedynymi, możliwymi rozwiązaniami. Opcją pośrednią między nimi jest właśnie wspomniana wcześniej dostawka do łóżka dla niemowlaka. Na czym polega jej główne założenie? Przede wszystkim to doskonały wariant dla tych rodziców, którzy z jednej strony chcą, aby maluch spał blisko nich, ale z drugiej strony mają różne obawy, związane np. z ograniczeniem miejsca czy strachem przed przygnieceniem niemowlęcia.

Dostawka do łózka dla niemowlaka

Dostawka do łóżka dla niemowlaka to – jak sama nazwa wskazuje – rodzaj niewielkiego mebla dla malucha, które przyłącza się do miejsca, w którym śpią rodzice. W ten sposób zapewnia się noworodkowi jedną z największych potrzeb na tym etapie rozwoju, a więc poczucie bliskości i bezpieczeństwa. Dostawka pełni tu rolę łóżeczka, ale jednocześnie zaprojektowana jest tak, jakby dziecko cały czas spało z rodzicami. Niemowlę czuje ich obecność, przez co jego sen jest o wiele spokojniejszy. W momencie jakichkolwiek problemów mama czy tata szybko zauważą, że coś jest nie tak. Poza tym rodzic, obudzony płaczem swojego dziecka, nie musi wstawać i opuszczać łóżka, aby dowiedzieć się, co się stało i uspokoić noworodka.

Jest to więc opcja niezwykle wygodna zwłaszcza dla kobiet karmiących. Mama, dla której każda minuta snu jest przecież ważna, może podać dziecku pierś bez wstawania i wybudzania się. Trzeba przyznać, że przez to znacznie poprawia się komfort nocnego odpoczynku – zarówno rodziców, jak i niemowlęcia. Oczywiście dostawka świetnie sprawdza się również przez resztę doby, a na dodatek można ją przenosić pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami w mieszkaniu. Wiele modeli jest wyposażonych w kółka, co jeszcze bardziej ułatwia przemieszczanie. Jeśli więc rodzice spędzają czas w salonie czy kuchni, nie ma najmniejszego problemu, by niemowlę było wówczas z nimi – nawet, jeżeli śpi lub odpoczywa.

Funkcjonalność dostawki

dostawka do łóżka dla niemowlakaPonadto dostawka do łóżka dla niemowlaka jest funkcjonalnym, mobilnym meblem, które może pełnić także rolę łóżeczka turystycznego w momencie, gdy rodzice planują jakikolwiek wyjazd z dzieckiem. Nie ma wówczas żadnych obaw związanych z tym, gdzie i jak spać będzie maluch – dostawkę wystarczy, po uprzednim złożeniu, włożyć do auta i wykorzystać potem w hotelu czy innym miejscu, w którym zatrzyma się rodzina. Trzeba przyznać, że to dobra opcja, zwłaszcza, że klasyczne łóżeczka turystyczne są o wiele większe, a na wyjazdach nie zawsze jest opcja spania razem z dzieckiem z uwago np. na brak miejsca. Ponadto dostawka do łóżka dla niemowlaka często ma regulowaną wysokość, dlatego nie ma problemu z dostosowaniem jej do różnego typu mebli.

Z całą pewnością dostawka do łóżka dla niemowlaka to rodzaj sprzętu, którym warto zainteresować się, kompletując wyprawkę dla dziecka i przystosowując mieszkanie do jego nadejścia. Wiele mam, które skorzystało już z tego rozwiązania, poleca je innym rodzicom. Jak widać, akcesorium takie jego bardzo praktyczne, dlatego może stanowić naprawdę spore ułatwienie, szczególnie w pierwszych miesiącach po narodzinach malucha. Wybierając modele należy zwrócić uwagę na materac, jakość i solidność wykonania oraz możliwość regulacji. Cena takiego mebelka wynosi zazwyczaj kilkaset złotych, jednak często można trafić na atrakcyjne promocje, zwłaszcza w sklepach internetowych. Warto zatem śledzić odpowiednie strony i łapać tego typu okazje.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here