Eleganckie ubrania

3
6827
eleganckie ubrania

Mężczyźni z reguły mają znacznie mniej ubrań niż kobiety. Nie wpływa na to jedynie popularne u wielu kobiet zamiłowanie do zakupów i nowych ciuchów, ale również pewne normy społeczne, wyznaczające jaki strój jest właściwy na jaką okazję. W przypadku mężczyzny eleganckie ubrania są dość łatwe do wybrania: biała koszula, krawat i ewentualna marynarka wystarczą, aby przy każdej okazji wyglądał on na eleganckiego i doskonale ubranego. Niezależnie czy jest to rozmowa o pracę, ważne przyjęcie rodzinne czy egzamin do zaliczenia, taki strój sprawdzi się w każdej z tych sytuacji. U kobiet wygląda to zgoła inaczej, co też powoduje tak wielkie zróżnicowanie w kobiecych szafach.

Eleganckie ubrania

Kobieta jest uznawana za elegancką dopiero wtedy, kiedy jej strój będzie doskonale dopasowany do sytuacji. Nie wchodzą tu w grę w żadne odejścia od zasad w postaci zbyt głębokiego dekoltu lub za mało wystawnej sukienki. Społeczeństwo narzuca kobietom w każdym wieku pewne oczekiwania, normy, które muszą spełnić, jeśli chcą być uznawane za modne, eleganckie, pełne stylu. Swojego czasu uniwersalnym eleganckim strojem dla kobiety była biała koszula i czarna spódnica.

Obecnie jednak sprawdza się to wyłącznie w przypadku dziewczynek i ewentualnie nastolatek. Odchodzenie od pewnej tradycji daje kobietom większe pole manewru w kwestii mody. Również wystawia je na problem wpasowania się w normy społeczne. Strój na rozmowę o pracę musi być przykładowo dobrze dobrany – zbyt krótka spódnica albo za głęboki dekolt mogą przekreślić nasze szanse, kiedy pracodawca uzna, że próbujemy wykorzystać wdzięk osobisty na naszą korzyść.

Z kolei ubrania na przyjęcia rodzinne, śluby bądź różnego rodzaju bale muszą być odpowiednio wystawne, wyraźnie drogie i dopasowane z dbałością o dodatki. Dodatki takie jak biżuteria czy makijaż, a ostatnio nawet odpowiedni manicure. Obuwie również musi być dobrane indywidualnie do eleganckiego ubrania. Istnieją całe poradniki, mówiące o tym, jak kobieta powinna dobierać buty do danych typów ubioru, długości sukienki czy koloru stroju. Pewne panie mają to we krwi, inne zaś potrzebują wskazówki, która pozwoli im wypaść pozytywnie w modnym towarzystwie.

Odzież awaryjna

Wszystkie te czynniki wpływają na to, że kobiety są zmuszone posiadać większą ilość ubrań niż panowie. Zwłaszcza jeśli prowadzą one aktywne życie i biorą udział w wielu sytuacjach społecznych. Jednak nawet panie, którym daleko do duszy towarzystwa i większość czasu spędzają na introwertycznym przesiadywaniu w domu, muszą posiadać pewne podstawowe ubrania na ważne okazje. W końcu nigdy nie wiadomo, kiedy wypadnie ślub kuzynki, kiedy podanie o pracę w końcu zostanie pozytywnie rozpatrzone, a kiedy sąsiad z mieszkania obok zechce umówić się na spotkanie. Kupowanie ubrań na ostatnią chwilę nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Dlatego trzeba posiadać pewną odzież awaryjną, która sprawdzi się w przypadku nagłych, niezaplanowanych wyjść, na których musimy wyglądać jak najbardziej elegancko.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here