Filmy o dinozaurach dla dzieci

0
2263
filmy o dinozaurach dla dzieci

Kiedy mamy wolny weekend i spędzamy go z dziećmi, zastanawiamy się jaki film będzie najlepszy dla całej rodziny. Dzieci często zachwycają się przez jakiś czas konkretnymi zabawkami lub filmami. Czytając książeczki, również wybieramy te, które zaciekawią malucha. Gdy aktualną fascynacją dziecka są dinozaury, staramy się trzymać tej tematyki. Najlepsze filmy o dinozaurach dla dzieci to takie, które zawierają morał, a fabuła pozwala dzieciom na przeżywanie wspaniałej przygody razem z bohaterami.

Filmy o dinozaurach dla dzieci

filmy o dinozaurach dla dzieciWspaniałym i wzruszającym filmem jest ,,Dobry dinozaur” z 2015 roku. Jest to opowieść o przyjaźni między małym chłopcem a zielonym dinozaurem. Bajka opowiada o nieporadnym zwierzęciu, który pewnego dnia się zgubił i szuka drogi do domu. Na szczęście na swojej drodze spotyka małego człowieka o imieniu Bąbel. Na początku zawiązanie relacji między nimi, nie będzie takie proste, ale w końcu im się to udaje. Odbywają długą drogę wspólnie i napotykają na swojej ścieżce pełno innych prehistorycznych stworzeń. Bajka dostarcza również dużej dawki dobrego humoru, nawet dorośli będą się świetnie bawić. Ciekawą animacją jest również ,,Dino mama” z 2012 roku. Film opowiada o losie trójki dzieciaków, którzy przez przypadek cofają się w czasie, aż do ery dinozaurów. Trafiają wprost do gniazda ogromnego, różowego Tyranozaura, który omyłkowo bierze ich za swoje wyklute z jaj dzieci. Ich marzenia spełniły się, ale rzeczywistość ich początkowo przeraża. Po czasie orientują się, że mogą liczyć na opiekę swojej zwierzęcej mamy. Przeżywają niezliczoną ilość przygód. Mimo przeciwności losu, potrafią przeżyć w pradawnym świecie. Trzeba przyznać, że animacja jest świetnie wykonana.

Najbardziej kultowe są bajki i filmy

Bardzo znanym filmem jest ,,Pradawny ląd” z 1988 roku. Przedstawiona jest tam historia małych dinozaurów, które odłączają się od stada. Kiedy orientują się, że się zgubili – postanawiają dzielnie szukać drogi do domu. Na swojej drodze natrafiają na wiele niebezpieczeństw, którym muszą stawić czoła. Poznają nowych przyjaciół i uczą się, od których osobników muszą trzymać się z daleka. Film trwa około godziny, podczas których ani minuty nie możemy się nudzić. Wspaniałą produkcją, wyreżyserowaną na podstawie książki, jest ,,Dinozaur” z 2000 roku. O tym filmie było bardzo głośno, a sale kinowe były zapełnione po ostatnie miejsce. Film opowiada o małym dinozaurze o imieniu Aladar, który zostaje wychowany przez stado małpiatek. Gdy był mały w nieszczęśliwym wypadku, został odłączony od rodziców. Spokój nowej rodziny zostaje zachwiany przez nagły deszcz meteorów, który sieje spustoszenie na planecie dinozaurów. Aladar musi uciekać i walczyć o swoje życie. Na drodze spotyka inne dinozaury, które nie są zbyt przyjazne, każdy bowiem walczy o przetrwanie. Dinozaur szczęśliwe zawiązuje też przyjaźnie, dzięki którym nie przemierza drogi samotnie. Jest to ogromnie wzruszająca historia. Każdy – nawet dorosły – powinien obejrzeć tę bajkę.

„Opowieść o dinozaurach”

filmy o dinozaurach dla dzieciMniej znanym filmem animowanym jest ,,Opowieść o dinozaurach” z 1993 roku. Fabuła dotyczy rządnego przygód Kapitana, który za pomocą swojego wehikułu czasu, przenosi się do ery dinozaurów. Karmi kilka dinozaurów swoimi magicznymi płatkami,które sprawiają, że zwierzęta te przestają być agresywne. Dodatkowo za sprawą magii stają się inteligentne i zgadzają się na pomysł kapitana, by przenieść się w czasie do jego ery. Na swojej drodze przeżywają wiele przygód, ale nie wszystko idzie po ich myśli. Jak widać scenariusz jest bardzo intrygujący i zachęca do obejrzenia tej opowieści.

„Wyspa dinozaura”

Warto wspomnieć o ,,Wyspie dinozaura” z 2006 roku. Akcja filmu rozgrywa się na małej, wulkanicznej wyspie. Miejsce jest oddalone od lądu o setki kilometrów. Na wyspę tę zostaje wysłany Profesor, który postanawia założyć szkołę dla nietypowych mieszkańców. Pewnego dnia ich beztroska codzienność zostaje zaburzona, przez wyrzucenie przez fale na ląd lodowca. W środku znajduje się ogromne jajo. Mieszkańcy są bardzo zaniepokojeni, po niedługim czasie z jajka wykluwa się zielony dinozaur. Rozpoczyna to serię różnych przygód. Film jest zabawny i skierowany przede wszystkim do młodszego widza.

Seriale o dinozaurach

Oprócz filmów o dinozaurach dla dzieci, może natknąć się na doskonałe seriale. Bardzo znanym serialem są ,,Dinusie”, które powstawały w latach 1993 – 1995, były puszczane w latach 90 nawet w polskiej telewizji. Serial opowiada o małych dinozaurach, które każdego dnia przeżywają nowe przygody. Każdy z nich jest różny, ale łączy ich jedno – przyjaźń. Bajka jak na te czasy jest zrealizowana fenomenalnie i jest gwarancją na świetną zabawę. Jest dużo momentów humorystycznych, ale również i tych wzruszających. Każdy odciek trwa około 20 minut. Bajka jest doskonała dla widzów już od najmłodszych lat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here