Już mam dość etatu

0
1858
Już mam dość etatu

Wkraczając w okres dorosłości nagle otwiera się nam ogrom dróg, którymi możemy iść. Nie do końca zdecydowani, szukają po omacku wielu pomysł, aby w końcu trafić w swoją ścieżkę zawodową.

Praca na etacie pozornie jest bezpieczna, ponieważ gwarantuje określony miesięczny dochód za wykonaną pracę. Jednak jest to określona kwota, która nie wzrośnie nawet wtedy, kiedy na danym stanowisku będziesz dawać z siebie 120%.

Inne możliwości daje praca na własny rachunek. Założenie firmy wiąże się z większą odpowiedzialnością, ale daje możliwości nieograniczonych zarobków. Wtedy, kiedy jesteśmy zdeterminowani, czas na działanie. Własna działalność pomysły? Zanim określimy w jakiej branży zdecydujemy się rozwijać najpierw należy określić siebie oraz swoje cechy.

1) Wykształcenie. To bardzo ważne, ponieważ będziesz mieć większą szanse rozwinięcia swojej firmy w tym, w jakim zawodzie się kształciłeś, niż w całkiem dziewiczym pomyśle.

2) Pasja. Często się powtarza, że nie będziesz pracował wtedy, kiedy będziesz robił z pasją. Nie zawsze na hobby da się zarobić. Sprawdź to czy twoja pasja pozwoli Tobie utrzymać się zarobkowo.

3) Deficyty. Być może do ruszenia na maksa brakuje Tobie na przykład prawa jazdy bądź uprawnień spawalniczych. Zadbaj o to aby rozwijać się cały czas. Będziesz rozwijać się Ty, będzie rozwijała się twoja firma.

4) Postawa. Określ swoją postawę, swój stosunek do życia, do problemów, określ się czy jesteś osobą odpowiedzialną, zdyscyplinowaną oraz upartą.

Po określeniu swojej osobowości czas przejść na określenie niszy w swoim regionie. Jeżeli będzie to otworzenie działalności usługowej dobrym pomysłem może okazać się:

– budowlanka,

– ogrodnictwo,

– sprzątanie,

– opieka nad dziećmi, zwierzętami,

– korepetycje w domu klienta,

– księgowość,

– projektowanie wnętrz,

– organizacja imprez.

Jeżeli natomiast zamierzasz otworzyć działalność produkcyjną, zdecydowaną niszą będą produkty ekologiczne takie jak:

– jaja,

– mięso,

– pieczarki,

– boczniaki,

– mleko oraz jego przetwory,

– rośliny.

To są pomysły na biznes tak zwany offline. W dzisiejszej dobie można swoje firmy prowadzić również online. Oto kilka pomysłów na taki biznes:

– księgowa ( tak samo offline jak i online)

– projektant

– wirtualna sekretarka

– marketing sieciowy

– własny sklep internetowy

– korepetycje na przykład przez wideo rozmowy

– prowadzenie firmom ich stron społecznościowych.

Jak widać pomysłów na własną działalność gospodarczą jest wiele, wszystko zależy tak naprawdę od twoich predyspozycji oraz tego co lubisz. Faktem jest, że aby sprzedawać swoje produkty na przykład na rynku niemieckim jest potrzeba abyś nauczył się tego języka. Jednak to jest w każdej działalności jaką nie otworzysz. Aby twoja firma istniała i się rozwijała, Ty również potrzebujesz cały czas się kształcić. Do odważnych i kreatywnych świat należy, nie czekaj jeżeli uważasz, że praca na własny rachunek to jest właśnie to co chcesz robić. Poszerzaj firmę rekrutując nowe osoby i uzupełnij swój zespół o potrzebną wiedzę, kompetencję oraz postawę.

www.blogfinance24.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here