Laser diodowy a depilacja

0
1658

Depilacja laserem diodowym jest zabiegiem mającym na celu trwałe usunięcie niechcianych włosków z naszego ciała. Jest ona nowoczesną alternatywą dla osób mających problemy z nadmiernym owłosieniem, którym tradycyjne metody takie jak: maszynki czy też wosk przynoszą efekt tylko na krótki czas.

Depilacja laserowa polega na wniknięciu wiązki światła lasera bardzo głęboko pod skórę, dzięki czemu zostaje usunięte nie tylko niechciane owłosienie ale również jego korzenie. Zabieg taki należy powtórzyć ponieważ działa on na wzrost włosa, niestety nie wszystkie włoski rosną w takim samym tempie.

Depilacja laserem diodowym jest także pomocna przy wrastających włoskach. Niechciane owłosienie, które zostało usunięte maszynką albo woskiem bardzo często nie może z powrotem przebić się przez skórę, co powoduje wrośnięcie włoska pod skórę. Zabieg depilacji laserowej radzi sobie również z wrastającymi włosami, ponieważ wnika do korzenia włosa i niszczy go w całości, nie ma zatem konieczności przeprowadzenia wcześniejszych zabiegów takich jak chociażby peeling.

Depilacja laserem diodowym jest również wskazana przy problemie z zapaleniem mieszków włosowych. Zapalenie mieszków włosowych jest stanem zapalnym ujścia mieszka, który przechodzi w dalszej kolejności na cały mieszek oraz jego otoczenie. Zapalenie objawia się żółtawym pęcherzykiem ropnym o trwałej i napiętej pokrywie, który bardzo często przebity jest włosem, otoczonym stanem zapalnym.

Najczęściej leczenie zapalenia polega na podaniu maści przeciwbólowych oraz antybiotyków, jednak są to środki niwelujące zapalenie tylko na krótki czas, po którym bardzo często następuje jego nawrót. Skutecznym urządzeniem do walki z tym zapaleniem jest laser diodowy do depilacji, ponieważ likwiduje on w sposób długotrwały wzrost mieszków włosa, dzięki czemu jest to metoda skuteczna i bezpieczna.

Depilacja laserem diodowym a ból

Depilacja laserem diodowym jest metodą praktycznie bezbolesną. Jednak może okazać się zabiegiem bolesnym dla osób, które maja niską tolerancję bólu. Osoby takie mogą odczuwać pewien dyskomfort polegający na pieczeniu skóry, mija on zaraz po zakończeniu zabiegu.

Laser diodowy do depilacji jest laserem, który wykorzystuje wiązkę światła o długości 810 nm. Jest laserem niezwykle skutecznym, ponieważ pozwala na pozbycie się 95% niechcianego owłosienia. Te 5% są to włoski, które w dniu wykonania zabiegu były w fazie wzrostu, oraz te które czasami pojawiają się w ciągu roku od zakończenia depilacji laserowej. Należy pamiętać także o powtórzeniu zabiegu co 7 albo 14 dni, w ciągu pierwszych dwóch miesięcy stosowania depilacji laserowej, później ten czas zostaje wydłużony do 4-8 tygodni.

Laser ten jest niezwykle skuteczny ponieważ jako jedyny z dostępnych na rynku posiada czytnik SkinTel, który na bieżąco pokazuje poziom aktywnej melaniny w skórze pacjenta. Dzięki zastosowaniu tak innowacyjnej metody zostaje dobrany  indywidualny parametr zabiegu, dzięki czemu nie dochodzi do możliwości termicznego poparzenia skóry.

Depilacja laserem diodowym bikini i pach

Laser diodowy depilacja bikini jest zabiegiem wykonywanym na większej powierzchni ciała w związku z tym ,zazwyczaj wykonuje się go laserem o dużej głowicy. Laser diodowy depilacja pach jest natomiast zabiegiem na mniejszych częściach ciała, do których wystarczy laser z małą głowicą. Obydwa miejsca poddawane depilacji laserowej, należą do tych o dużej wrażliwości na ból. Odczuwanie bólu podczas zabiegu jest jednak kwestią indywidualna i zależy od każdego pacjenta.

Depilacja laserem diodowym – przeciwwskazania

Jak każda metoda tak i depilacja laserem diodowym ma pewne przeciwwskazania do jej stosowania. Do głównych przeciwwskazań należą:

– ciąża i kamienie piersią

– choroby takie jak: łuszczyca, bielactwo, cukrzyca czy też padaczka

– skłonność skóry do przebarwień

– kolor włosów, które mają zostać usunięte – siwe, rude oraz jasne nie zareagują na światło lasera

– przebyte niedawno zabiegi chirurgiczne

– skłonność skóry do bliznowacenia i do przebarwień

– wszczepiony rozrusznik serca

– świeża opalenizna

– picie ziół w dużych ilościach

– przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych

– zauważalne infekcje skóry.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here