Jak malować meble? – metamorfoza za niewielkie pieniądze

0
1477
meble

Remont zazwyczaj kojarzy się z dużym bałaganem i hałasem. Jest uciążliwy zwłaszcza wtedy, gdy się przedłuża. Mimo to bardzo duża ilość osób co kilka miesięcy lub lat decyduje się na jakieś zmiany w swoim domu czy mieszkaniu. Mogą to być małe zmiany, które wniosą zupełnie nowy wygląd do naszej powierzchni. Jest to np. Malowanie mebli. Jak to zrobić?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-malowac-meble/

Metamorfoza za małe pieniądze 

Najważniejsze w domu czy w mieszkaniu jest to, aby się dobrze czuć. Odpowiedni wystrój, który jest podporządkowany pod nasz gust i nasze upodobania jest niezwykle ważny. Może on znacznie wpłynąć na nasz nastrój, samopoczucie czy nawet efektywność naszej pracy. To dlatego wprowadzanie nawet drobnych zmian co jakiś czas zmiany, jest dla nas ważny.

Aby nadać nowe życie meblom, które przeżyły już lata swojej świetności wystarczy je pomalować. Każdy z pewnością znajdzie kolor, który będzie dla niego idealny, ponieważ oferta jest naprawdę szeroka. Stary mebel może zmienić się nie do poznania w  nowy mebel. Do nowo pomalowanej szafki wystarczy dodać ciekawe nóżki  oraz uchwyty i gotowe. Pomieszczenie w mgnieniu oka otrzyma zupełnie inny wygląd.

Malowanie mebli farbą – farba kredowa

Do malowania mebli nada się świetnie farba kredowa. Taką farbę kupicie bez problemu w  internecie (np. na allegro) jak i w sklepach budowlanych (np. Leroy Melin czy Castorama). Dostaniecie ją w wielu kolorach. Mebel przed malowaniem farbą kredową powinien być bardzo dokładnie umyty oraz odtłuszczone. Należy je też wyczyścić z wszelkiego kurzu i zabrudzeń.

Jak pomalować meble? 

Po pierwsze otwieracie farbę, następnie chwytacie w dłoń pędzel i zabieracie się do malowania. Po nałożeniu pierwszej warstwy najlepiej jest odczekać, aż farba wyschnie i dopiero po tym nakładać drugą. Kiedy obie farby wyschną przystępujemy do nakładania wosku. Wosk najlepiej nałożyć za pomocą szmatki czy kawałka pociętej koszulki. Takie meble wyglądają pięknie i możemy cieszyć się nimi jak nowymi.

Zobacz też: http://www.kissfm.pl/manicure-domu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here