Peruki syntetyczne – wszystko, co warto o nich wiedzieć

0
1260
Peruki syntetyczne

Częściowa, a nawet całkowita utrata włosów nie musi być problemem widocznym dla otoczenia. Wysokiej jakości peruki syntetyczne mogą godnie zastąpić włosy, przywracając tym samym komfort codziennego życia. Wyjaśniamy, co każda osoba szukająca sposobu na zamaskowanie prześwitów na głowie powinna wiedzieć o perukach syntetycznych.

Tańsza alternatywa dla naturalnych peruk

Kupno wysokiej jakości peruki tkanej z włosów naturalnego pochodzenia jest niemałą inwestycją, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Jednak warto mieć świadomość, że ograniczony budżet nie oznacza konieczności rezygnacji z powrotu do atrakcyjnego wyglądu i normalnego funkcjonowania. Tańszą, a przy tym wcale nie mniej korzystną wizerunkowo, alternatywą dla peruk naturalnych są te wykonane z produkowanego fabrycznie materiału. Jeszcze do niedawna jakość peruk syntetycznych pozostawiała wiele do życzenia. Sztuczne pasemka inaczej niż te wyrastające z głowy odbijały światło i były sztywniejsze, co nie uchodziło uwadze obserwatorów. Nowoczesne modele mają niewiele wspólnego ze swoimi poprzednikami. Peruki syntetyczne cenionych producentów wiernie naśladują utracone pasma, są miękkie, a dzięki innowacyjnym metodom tkania i przemyślanej konstrukcji (na przykład lace front pozwalającej na zaczesywanie przedziałka w dowolną stronę) nie odznaczają się na czole czy przy skroniach. W salonach oferujących peruki syntetyczne znajdziesz ogrom różnorodnych modeli, dzięki czemu bez problemu dobierzesz wariant podkreślający kolor oczu, rysy twarzy czy smukłą szyję. Peruki z syntetycznych włosów najbardziej przypadną do gustu zwolenniczkom krótkich, ciemnych fryzur.

Stylizacja z użyciem peruk syntetycznych

Decydując się na syntetyczną perukę, warto mieć świadomość, że nadmierna ingerencja w jej formę może bezpowrotnie zniszczyć pasma. Tego typu wyroby dostępne są w formie gotowych fryzur, które można czesać, ale nie można poddawać ich stylizacji przy użyciu lokówki, prostownicy, suszarki. Pielęgnacja sztucznych włosów sprowadza się do ich regularnego mycia (minimum dwa razy w miesiącu) oraz ujarzmiania pasm specjalnymi balsamami i mgiełkami antystatycznymi. Nieużywana fryzura nie powinna być narażona na kontakt z kurzem, który mógłby osiąść na pasmach i bazie, powodując podrażnienia skóry. Zadbana peruka syntetyczna może służyć w nienagannym stanie przez około dwanaście miesięcy. Po tym czasie ślady użytkowania stają się przeważnie bardzo widoczne, a użytkowany model warto wymienić na nową zastępczą fryzurę.

Okazjonalne peruki syntetyczne, czyli jak zmienić swój wizerunek w kilka sekund

Peruki syntetyczne cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko osób borykających się z nadmiernym wypadaniem włosów. Sztuczne pukle coraz częściej stają się gadżetem mogącym w mgnieniu oka odmienić wizerunek o 180 stopni. Chcesz zadać szyku na imprezie? A może, po prostu, nie masz czasu na umycie głowy i stylizację fryzury przed wyjściem do pracy? Dzięki hollywoodzkim falom albo naturalnemu, prostemu bobowi nakładanym na głowę będziesz prezentować się niezwykle atrakcyjnie. Peruki syntetyczne są też stosowane przez gwiazdy estrady, znajdują zastosowanie w teatrze, studiu dziennikarskim, na planie filmowym i w innych zawodach wymagających szybkiej zmiany wizerunku. Niezależenie od tego, czy borykasz się z problemem łysienia, przerzedzającym się puklami czy też chcesz rzutem zna taśmę zmienić swoje oblicze, peruki z syntetycznych materiałów są z pewnością rozwiązaniem godnym rozważania. Na ich korzyść przemawiają bogaty wybór, duża elastyczność w doborze, przyzwoita jakość wykonania i relatywnie niska cena.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here