Manekiny – sprawdź jakie są ich rodzaje

0
3248
Manekiny – sprawdź jakie są ich rodzaje

Z manekinami spotykamy się w różnych sytuacjach. Znajdziemy się w małych sklepach, dużych galeriach handlowych, a także w punktach krawieckich. Niektórym mogą się one wydawać wszystkie takie same, ale tak nie jest.

Manekiny krawieckie

W tej kategorii nie może zabraknąć takich kukieł jak: styropianowe, drewniane, a także regulowane. Różnice między nimi? Oczywiście po pierwsze materiał wykonania. Pierwsze są tworzone ze styropianu. Drugie z różnych rodzai drewna, a ich wierzch pokrywa się materiałem. Manekiny regulowane natomiast tworzy się ze szkieletu pokrytego warstwą pianki (do wbijania szpilek). Na nią nakłada się jeszcze wierzchni materiał. Może to być bawełna, czy nylon. Drugą istotną kwestią różniącą te trzy typy jest wytrzymałość. Najmniej trwałe będą manekiny styropianowe, a najwytrzymalsze drewniane. Te pierwsze jednak będą najtańsze i najbardziej popularne. Droższe okażą się drewniane, a najwięcej przyjdzie nam zapłacić za regulowane. W tej kategorii manekinów krawieckich niewątpliwie każdy znajdzie model dla siebie.

Manekiny wystawowe

Manekiny wystawowe to najczęściej przedstawienie całych ludzkich postaci. Choć oczywiście zdarzają się również takie pozbawione głowy, czy połowy rąk. Wszystko zależy od tego na jakiej prezentacji zależy danemu producentowi. Kukły mogą mieć również bardzo abstrakcyjny wygląd. Nie chodzi tu tylko o brak rysów twarzy, ale na przykład o wymiary. Choć aktualnie trendem stało się zbliżanie ich sylwetek do ludzkich to nadal spotkać możemy manekiny w rozmiarach 32. Takie postacie mogą zostać wyposażone także w sztuczne rzęsy, czy peruki. Innym rodzajem manekinów wystawowych będą torsy i ekspozytory. Te pierwsze będą bardzo zbliżone wyglądem do krawieckich. Ekspozytory natomiast służą do zaprezentowania wybranego elementu garderoby. Mowa tu np. o biżuterii. I tak pierścionki, czy bransoletki zostaną pokazane na modelach samych dłoni. Natomiast naszyjniki oraz kolczyki będą prezentowały popiersia. Wszystkie te rodzaje produkowane są z różnych tworzyw. Najczęściej spotkamy te z włókna szklanego oraz polistyrenu. Spotkać możemy również drewniane, czy szklane kukły.

Jeśli wiemy już jakie mamy dostępne rodzaje manekinów to zastanówmy się czego my potrzebujemy. Jeśli prowadzimy punkt krawiecki, albo zajmujemy się domowym szyciem to najlepiej będzie zakupić manekina styropianowego lub drewnianego. Jeśli chcemy szyć również dla innych to możemy rozważyć zakup modelu regulowanego. Koniecznie zobacz tu rodzaje manekinów krawieckich, a także wystawowych. Pamiętaj, że każda witryna sklepowa powinna posiadać przynajmniej jednego manekina. Jak dotąd żaden inny sposób prezentacji odzieży, czy produktów biżuteryjnych nie zadziałał lepiej w kwestiach promocyjnych niż właśnie kukły.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here