Modne aranżacje okien w salonie

0
1597
Modne aranżacje okien w salonie

Właściwie dobrana aranżacja okienna może stać się wizytówką wnętrza. Jest to szczególnie ważne w przypadku salonu. Pragnąc oddać ciepły charakter pomieszczenia, wybór pada na otulające tekstylia. Jednak to dekoracje okien z PCV, tworzą odpowiedni klimat.

Firany i zasłony – czy są potrzebne?

Niektóre trendy w aranżacji wnętrz promują puste okna, z minimalistycznymi elementami dekoracyjnymi, bądź ich całkowitym brakiem. Tekstylia okienne w salonie są jednak konieczne do zapewnienia odpowiedniej prywatności wszystkim domownikom. Same firany mogą się okazać niewystarczające, dlatego dobrym ich uzupełnieniem będą dodatkowe zasłony. Ich kolorystyka powinna ze sobą współgrać w taki sposób, aby tworzyły razem kompletną aranżację.

Kolejnym atutem posiadania firan oraz zasłon jest znaczne ocieplenie wizerunku wnętrza. Pozwalają one także ukryć nieestetyczne kaloryfery oraz rury grzewcze, które odbierają urok każdej przestrzeni. Należy jednak zwrócić uwagę na długość firan w miejscu drzwi balkonowych. Powinna ona bowiem zakrywać całą przestrzeń okna z PCV, sięgając do samej podłogi.

Nowoczesny salon

Dobór odpowiednich firan i zasłon powinien wynikać ze stylu, w jakim utrzymany jest salon. Zatem koronkowe zakończenie firanek, które sprawia wrażenie niemodnego, doskonale podkreśli rustykalny styl wnętrza. Z kolei przy podejściu minimalistycznym, świetnie sprawdzą się firany oraz zasłony jednokolorowe, które nie posiadają dodatkowych wzorów. Ciekawą inspiracją są także firany ozdobione naturalnymi, roślinnymi wzorami, zestawione z beżowymi zasłonami.

Największą popularnością cieszą się jednak tradycyjne białe firany z lekkiego woalu. Wydobywają one urok każdego wnętrza, a dzięki klasycznemu wykończeniu zawsze pozostają w modzie. Ich dodatkowym atutem jest możliwość zestawienia z dowolną kolorystyką zasłon.

Praktyczna alternatywa

Rezygnując z firan i zasłon, można zdecydować się również na inne rozwiązania, takie jak rolety. Popularną ich odsłonę stanowią przy tym rolety rzymskie, które można dopasować do każdego rozmiaru okna z PCV, ponieważ są szyte na wymiar. Wzbogacają one także aranżację wnętrza, dzięki bogatemu wyborowi wzorów i tkanin. Ich wysokie walory dekoracyjne wynikają również z dekoracyjnego sposobu, w jaki układają się po złożeniu.

Na rynku dostępne są także rolety rzymskie wykonane z podwójnej warstwy materiału. Jedna z nich jest cienka i lekko przezroczysta, natomiast druga- gruba, pełniąca funkcję zasłony. W zależności od potrzeb można odsłonić tyko jedną część lub całość rolety.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here