Nutridrink – preparat żywieniowy dla osób starszych i chorych

0
3442
Nutridrink - preparat żywieniowy dla osób starszych i chorych

Wiele osób starszych i chorych boryka się z problemem niedożywienia. Ze względu na obniżony apetyt lub brak możliwości zapewnienia sobie dostatecznej ilości składników odżywczych, ich organizm nie ma sił na walkę z chorobą. Problem ten mają rozwiązać preparaty żywieniowe Nutridrink, przeznaczone dla osób przewlekle chorych, które borykają się z problemem niedożywienia.

Niedożywienie u osób chorych

Osoby starsze i chore bardzo często cierpią na niedożywienie. Wynika to z tego, że nie są one w stanie zapewnić sobie odpowiedniej ilości składników odżywczych – powodem tego mogą być zaburzenia czynności życiowych lub problemy z połykaniem pokarmów. Problem ten najczęściej dotyka osób chorych na Parkinsona, pląsawicę Huntingtona, ale również cierpiących na chorobę nowotworową lub zaburzenia układu pokarmowego. W wielu przypadkach przyczyną jest nie choroba, a brak apetytu wywołany wiekiem lub różnego rodzaju dolegliwościami.

Organizm, któremu nie dostarcza się odpowiedniej ilości składników odżywczych, jest wyraźnie osłabiony. Spowalnia to proces rekonwalescencji lub przyspiesza rozwój samej choroby. Może również powodować pojawienie się dodatkowych dolegliwości, z których najbardziej powszechną jest anemia. Szacuje się, że nawet połowa osób przewlekle chorych trafiając do szpitala cierpi na niedożywienie. Wówczas przeprowadza się u nich kuracje żywieniowe, które mają na celu wzmocnić organizm. Warto jednak zaznaczyć, że w wielu przypadkach kuracja żywieniowa nie zniweluje efektów długotrwałego, nieprawidłowego odżywienia.

Nutridrink sposobem na niedożywienie

Nutridrinki to najbardziej znane suplementy żywieniowe dla osób starszych i przewlekle chorych. Dostępne są niemalże w każdej aptece, a ich cena jest na tyle przystępna, że są jednymi z najczęściej wybieranych suplementów żywieniowych. Stosuje się je w szpitalach, domach opieki czy placówkach rehabilitacyjnych, jako element kuracji żywieniowej. Preparaty żywieniowe z linii Nutridrink mają wysoką wartość energetyczną, jak i są bogate w składniki odżywcze. Warto również zwrócić uwagę na ich przystępną formułę – mają postać jogurtu pitnego, przez co bez problemu mogą spożyć go również osoby, które mają problem z przełykaniem stałych pokarmów.

Preparaty żywieniowe Nutridrink – jak stosować?

Na początku należy wspomnieć, że Nutridrinki, jak wszystkie suplementy żywieniowe, stanowią jedynie uzupełnienie diety, a nie jej podstawę. Kuracje żywieniowe w żadnym wypadku nie powinny opierać się tylko na suplementach. Optymalnie chory powinien przyjmować dwa preparaty żywieniowe Nutridrink w ciągu doby przez 14 dni. Warto jednak pamiętać o tym, że ilość suplementów i długość ich stosowania jest kwestią indywidualną. Choć preparat ten jest dostępny bez recepty, w niektórych sytuacjach dobrym pomysłem może być konsultacja z lekarzem lub farmaceutą. Nutridrink powinien być spożywany pomiędzy posiłkami – dodatkowo należy wziąć pod uwagę, że preparat po pierwszym spożyciu może wywołać efekt przeczyszczający, dlatego chory powinien pić go możliwie jak najwolniej.

[Głosów:5    Średnia:3.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here