Przydatne akcesoria do Twojej deski SUP

0
1897
deski SUP

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem deski SUP i masz ją już od dłuższego czasu wiesz zapewne, jakie gadżety są przydatne lub wręcz niezbędne przy jej użytkowaniu. Są jednak wśród nas także osoby, które niedawno rozpoczęły swoją przygodę z tego rodzaju aktywnością i mogą potrzebować w związku z tym kilku wskazówek. W tym tekście przedstawimy krótko kilka akcesoriów, które skutecznie pomagają nie tylko pływać na SUPie, ale również ułatwiają jego przechowywanie.

Marka Aztron – Pompowane Deski SUP

Na jej przykładzie będziemy się dzisiaj opierać. Dlaczego? Bo w mojej subiektywnej opinii posiada ona w swojej ofercie produkty najwyższej jakości. Pompowane deski SUP z każdym rokiem zyskują na popularności i to właśnie Aztron wiedzie prym w tej dziedzinie. Deski SUP tego typu są stosunkowo łatwe i bezproblemowe w transporcie: po spuszczeniu powietrza zajmują bardzo mało miejsca i dzięki temu są o wiele praktyczniejsze od swoich twardych, sztywnych zamienników.

Aby w ogóle rozpocząć – pompka

Pompka jest czymś absolutnie niezbędnym jeśli chcemy korzystać z pneumatycznej deski SUP. Aztron posiada dwie ciekawe propozycje w tej kwestii: elektryczną E-pump oraz pompkę Double Action. E-pump zasilana jest poprzez podłączenie jej do gniazda zapalniczki w samochodzie. Napompowanie sprzętu pływającego zajmuje jej nie więcej niż 10 minut. Po osiągnięciu pożądanego ciśnienia automatycznie się wyłącza (lub po 20 minutach pracy – aby uniknąć niepotrzebnej awarii). Double Action natomiast jest standardowym akcesorium dołączanym do wszystkich pompowanych desek Aztron. Na stronie GoSup.pl możesz kupić ją osobno za naprawdę niewielkie pieniądze. Posiada ona wbudowany manometr, który pokazuje aktualne ciśnienie deski. Umożliwia szybkie pompowanie i wypompowywanie. Na początek na pewno idealnie się sprawdzi, a z czasem, jeżeli zechcesz zainwestować w coś, co nie będzie potrzebować Twojej atencji i zaangażowania, będziesz mógł zainteresować się E-pumpem.

Aby ułatwić przechowywanie

Przyda się torba. I tutaj należy zwrócić uwagę na to, że istnieją dwa rodzaje toreb: na pompowanego SUPa i na klasyczną, twardą deskę. Różnią się oczywiście kształtem i gabarytami. Torba na deskę pneumatyczną jest naprawdę niewielka: Aztron wyposażyła ją w wyściełane szelki, dzięki czemu może również z powodzeniem pełnić funkcję plecaka. Podobnie jak pompka Double Action, tak i tego typu torbo-plecak stanowi standardowe wyposażenie każdej pompowanej deski SUP, a jeżeli gdzieś ją zawieruszysz lub po prostu Ci się zniszczy, możesz kupić ją osobno na GoSup.pl. Torby na sztywne deski (na pompowane również) są przydatne nie tylko przy transporcie, ale również podczas przechowywania deski w miesiącach zimowych gdzieś w garażu.

Co poza tym?

Pompka i torba bez wątpienia są czymś niezbędnym. Aby jednak móc w pełni korzystać z dobrodziejstw płynących z aktywności na desce SUP należy również zaopatrzyć się w odpowiednie wiosła, smycz (leash) oraz finy. Marka Aztron posiada te wszystkie niezbędniki w swojej ofercie – zapoznaj się z nią i wybierz te produkty, które najlepiej odpowiadają Twojemu doświadczeniu i Twoim umiejętnościom.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here