Zabawy dla dzieci ruchowe

0
1141
Zabawy dla dzieci ruchowe

Wiadomo nie od dziś, że ruch i sport to zdrowie. Dlatego tak ważne jest aby dzieci w najmłodszych latach swojego życia miały go jak najwięcej. Najlepszym momentem na rozwój ruchowy dziecka są pierwsze lata. Wtedy dziecko rozwija się najbardziej, zaczyna siadać, chodzić i poznawać przez swój ruch świat. Na samym początku warto zacząć od prostych zabaw, które można nazwać po prostu prostymi czynnościami. Powinniśmy uczyć niemowlęcia siadać. Na taką naukę jest wiele sposobów, ale jednym z najlepszych jest łapanie dziecka za ręce i w delikatny sposób ciągnięcie go do siebie. Właśnie wtedy małe dziecko uczy się stabilności i odpowiednio rozwija się ruchowo.

Nauka chodzenia

Gdy dziecko opanuje już najprostsze czynności ruchowe i osiągnie odpowiedni wiek, można podjąć naukę chodzenia. Tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana ponieważ to dziecko musi wykazywać najwięcej chęci. Oczywiście to gestii rodzica jest aby podjąć naukę i zachęcić dziecko do rozwoju. Najlepszym sposobem jest pomoc rozwoju motorycznego dziecka. Najpierw dziecko powinno zacząć pełzać po podłodze, następnie powinno być chętne do raczkowania. Im więcej tych dwóch czynności, tym dziecko szybciej podejmie działania dotyczące chodzenia. Dobrym sposobem będzie, aby po pokoju rozkładać zabawki i zainteresować dziecko na tyle aby próbowało je zbierać. Właśnie wtedy dziecko będzie chętne i zainteresowane do podjęcia chodzenia.

Nauka chodzenia często przychodzi sama, bardzo spontanicznie, często dzieje się to w momencie kiedy akurat dziecko zajęte jest same sobą a my nie mamy go cały czas na widoku. Często dzieje się to kiedy na przykład przygotowujemy dziecku posiłek a ono próbuje się do nas dostać, czyli próbuje wstać i przyjść. Na pewno nie należy chcieć tego bardziej niż dziecko. To maluch musi chcieć i sam podjąć decyzję czy jest na to gotowy.
Są dzieci, które potrzebują mało czasu i staja na nogach bardzo wcześnie. Ale także są takie dzieci, które potrzebują dużo czasu i pracy.

Zabawy dla dzieci ruchowe

Zabawy dla dzieci ruchowe to ważny element, ponieważ przed pójściem do szkoły i zaczęcia edukacji wychowania fizycznego możemy poprawić ich kondycję czy też nauczyć dziecko czym są zajęcia wychowania fizycznego. Zabawy ruchowe dla dzieci nie wymagają specjalnego wymyślania i zaangażowania, wystarczy naprawdę niewiele czasu, aby ruch fizyczny dla dziecka stał się przyjemnością i codziennością.

Zajęcia dodatkowe dla dzieciIdealnym sposobem na wprowadzenie systematyczności w rozwoju ruchowym będzie spacer. Takie spacery możemy odbywać niezależnie od pogody, oraz od natłoku zajęć w ciągu dnia. Piętnastominutowy spacer na który praktycznie każdy znajdzie czas może być dobrym sposobem na poprawienie kontaktów z dzieckiem ale także na zabawę ruchową. Na taki spacer warto wybrać się całą rodziną, z pupilem, ale też ze znajomymi. Każdemu spacer sprawi wiele przyjemności a także dobrze wpłynie na zdrowie. Na takich spacerach możemy wprowadzać różne zabawy. Dzieci często lubią bawić się w poszukiwaczy przygód, możemy zlecić mu małe zadania na znalezienie czegoś ciekawego czym obdarowała nas matka natura. Zabawa w berka, czy chowanego sprawi wiele uśmiechu nie tylko dzieciom ale także dorosłym. Każdy z nas w środku ma coś z dziecka, tylko czasami brak mu czasu aby to okazać.

Warto na spacer zabrać ze sobą piłkę. Nie ma nic lepszego na poprawę kondycji niż bieganie. Dlatego miłym sposobem na spędzenia czasu w parku jest gra w piłkę nożną. Zabawa w kolory także poprawi rozwój ruchowy ale także intelektualny dziecka.
Każdy z nas pamięta także zabawę w klasy, warto przypomnieć tą zabawę naszym dzieciom, ponieważ skakanie rozrusza nasze dzieci w chłodne dni ale także pobudzi w dziecku wolę walki.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Pamiętajmy, że najlepiej bawią się dzieci między sobą czyli na przykład w przedszkolu. Ale przecież spotykając się z naszymi znajomymi, zaproponujmy aby zabrali swoje dzieci i razem wybierzcie się w ciekawe miejsce, w którym można trochę się poruszać.
Jeśli już naprawdę dużo pracujemy to zapiszmy dzieci na jakieś zajęcia.
W XXI wieku mamy wiele możliwości. Co chwile słyszmy o organizowanych zajęciach pozalekcyjnych aby zająć dziecku popołudnie i poprawić jego rozwój ruchowy.

Zabawy dla dzieci ruchoweWiele rodziców decyduje się aby zapisać dziecko na basen. Pływanie to bardzo zdrowy sport, który wspomaga oddychanie i poprawia kondycję. Warto zapisać dziecko na takie zajęcia, ponieważ woda sprzyja rozwojowi i polepsza samopoczucia. Sprawia, że dziecko staje się zmotywowane do działania. Przez zmęczenie spowodowane wysiłkiem fizycznym jest bardziej skupione na zajęciach, które ma do wykonania. Dobrym pomysłem są także zajęcia taneczne. Praktycznie w każdym mieście znajduje się przynajmniej jedna szkoła tańca, która pozwala na rozwijanie się w wielu różnych gatunkach i pozwala dobrać odpowiedni do charakteru dziecka.

Należy pamiętać, że aby dziecko prawidłowo się rozwijało, powinniśmy zapienić mu również odpowiedni sposób odpoczynku, który pozwoli zebrać mu siły na kolejny trening bądź zajęcia poprawiające jego rozwój ruchowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here