Laserowe usuwanie blizn – kilka powodów, dla których warto się na nie zdecydowaćv

0
2080
Laserowe usuwanie blizn - kilka powodów, dla których warto się na nie zdecydowaćv

Blizny, szczególnie jeśli są zlokalizowane na twarzy, to problem, który może wywołać szereg różnorodnych kompleksów. Niestety, blizny stanowią trudny do ukrycia i usunięcia mankament urody – kremy, peelingi, maści, plastry żelowe czy wszelkie inne domowe metody usuwania blizn zazwyczaj zawodzą w tym przypadku. Dziś najlepszą metodę walki z bliznami stanowi leczenie laserowe, które coraz częściej zastępuje wszelkie dotychczasowe sposoby leczenia. Dlaczego tak dzieje? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w poniższym artykule.

Laserowe usuwanie blizn – wysoka skuteczność w walce z bliznami

Zabiegi laserowe stanowią dziś najskuteczniejszy sposób walki nie tylko z bliznami różnego pochodzenia (potrądzikowe, pooperacyjne, pourazowe), lecz także wszelkimi innymi zmianami skórnymi, np. przebarwieniami, zmarszczkami, rozstępami czy brodawkami. Światło laserowe coraz częściej jest w stanie zastąpić skalpel czy inne inwazyjne urządzenia wykorzystywane podczas zabiegów z zakresu chirurgii lub medycyny estetycznej. Światło lasera bardzo skutecznie wnika do głębokich warstw skóry, pobudzając do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny, a tym samym prowadząc do redukcji blizn. Choć pozostałe metody leczenia blizn, np. złuszczanie, działają w podobny sposób (poprzez stymulację skóry do wytwarzania tych substancji oraz wymuszanie procesu jej gojenia), to lasery pozostają znacznie delikatniejsze w działaniu i nie narażają pacjenta na szereg niepożądanych skutków ubocznych.

Laserowe leczenie blizn – minimalny okres rekonwalescencji

W związku z tym, że lasery działają w głębokich warstwach skóry bez naruszania jej zewnętrznej warstwy, pozwalają na skuteczną redukcję blizn jednocześnie z zachowaniem krótkiego okresu rekonwalescencji. W przypadku chirurgicznego usuwania blizn, rekonwalescencja może potrwać nawet kilkanaście tygodni, podczas gdy laserowe usuwanie blizn pozwala na powrót pacjenta do formy w zaledwie kilka dni. Nowoczesne systemy laserowe, takie jak lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico dostępne w warszawskiej Klinice Miracki, to gwarancja skróconego do minimum okresu rekonwalescencji, wysokiego bezpieczeństwa leczenia, a także maksymalnie zmniejszonego ryzyka poparzenia skóry.

Usuwanie blizn laserem – szybkość działania i długotrwałość efektów

Usuwanie blizn przy pomocy nowoczesnych systemów laserowych to również gwarancja szybkich i długotrwałych efektów terapii. Pozytywne zmiany kondycji skóry można zazwyczaj zauważyć już po pierwszym wykonanym zabiegu, choć eksperci laseroterapii zalecają, aby wykonać pełen cykl 3-4 zabiegów w celu uzyskania satysfakcjonujących rezultatów. Dodatkowo, efekty leczenia laserowego są trwałe, co odróżnia tę metodę m.in. od leczenia blizn potrądzikowych kwasem hialuronowym wchłaniającym się w skórę po pewnym czasie.

Leczenie blizn laserem – brak bólu

Laserowe usuwanie blizn to dziś nie tylko najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy, lecz także najmniej bolesny sposób radzenia sobie z tym mankamentem urody. Na wysoki komfort podczas zabiegu możemy liczyć w szczególności wtedy, gdy zdecydujemy się go wykonać przy pomocy innowacyjnych laserów pikosekundowych – zastosowany w nich najkrótszy z możliwych impuls świetlny maksymalnie ogranicza kontakt z naszą skórą, a tym samym zapewnia całkowicie bezbolesny przebieg procedury zabiegowej. Oczywiście, wszystko zależy w tym przypadku od indywidualnej wrażliwości na ból każdego pacjenta, niemniej specjaliści laseroterapii podkreślają, że dzięki niezwykłej delikatności działania laserów pikosekundowych, terapia nie wymaga nawet zastosowania wcześniejszego znieczulenia.

Więcej informacji na temat laserowego usuwania blizn znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/discovery-pico/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here