Usuwanie cellulitu krok po kroku. Rozpocznij walkę z cellulitem już dziś, aby cieszyć się gładkimi nogami w lato!

0
1990
Usuwanie cellulitu krok po kroku. Rozpocznij walkę z cellulitem już dziś, aby cieszyć się gładkimi nogami w lato!

Cellulit na nogach i pośladkach to niedoskonałość, która doskwiera kobietom przede wszystkim latem. O ile w zimę jeszcze jesteśmy w stanie zaakceptować tę nieestetyczną i grudkowatą strukturę skóry, o tyle w lato, gdy każdego dnia nadarza się okazja, aby odkrywać swoje ciało, cellulit okazuje się dla nas bardzo dużym problemem. Często jednak zapominamy o tym, że najlepsze efekty w walce z cellulitem i innymi niedoskonałościami skórnymi przynoszą systematyczne działania. Dlatego usuwanie cellulitu warto rozpocząć już dziś, aby móc cieszyć się efektami gładkiej skóry w lato. Wraz ze specjalistami z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie podpowiadamy, jak powinna wyglądać redukcja cellulitu krok po kroku.

Zacznij od domowych sposobów na cellulit

Walkę z cellulitem można i jak najbardziej warto rozpocząć od sprawdzonych, domowych sposobów. Mowa tu nie tylko o wdrożeniu odpowiednio zbilansowanej diety czy ćwiczeń fizycznych, lecz także właściwej pielęgnacji skóry. Większość z nas skupia się jednak błędnie na doborze odpowiedniego balsamu do ciała o właściwościach antycellulitowych. Musimy jednak uświadomić sobie to, że dobry balsam zawsze będzie jedynie dodatkiem do bardzo ważnych domowych zabiegów kosmetycznych. Jeżeli zależy nam na tym, aby uzyskać naprawdę widoczne efekty poprawy wyglądu skóry, aplikację balsamu powinniśmy poprzedzić wykonaniem peelingu lub masażu ciała. Takie działania prowadzą do przyspieszenia metabolizmu skóry i pobudzenia jej krążenia, co wpływa bezpośrednio nie tylko na poprawę wyglądu skóry, lecz także lepsze wchłanianie się nałożonego w następnej kolejności kosmetyku pielęgnacyjnego. Poza odpowiednio dobraną dietą, ćwiczeniami i kosmetykami pamiętajmy też o wypijaniu przynajmniej 1,5-2 litrów wody dziennie. To pozwoli nam bardzo skutecznie pozbyć się zalegających w organizmie toksyn i zbędnych produktów przemiany materii, które stanowią jedną z przyczyn powstawania cellulitu.

Jak zwalczyć cellulit? Poznaj najlepsze zabiegi na cellulit

Bardzo często zdarza się tak, że domowe sposoby na cellulit nie przynoszą oczekiwanych rezultatów w walce z tą niedoskonałością. Sama dieta, ćwiczenia i kosmetyki okazują się często po prostu zbyt słabymi metodami w zwalczaniu zaawansowanego cellulitu III czy IV stopnia. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem może okazać się połączenie domowych metod ze specjalistycznymi zabiegami na cellulit oferowanymi m.in. przez specjalistów z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie. Oto kilka propozycji.

Specjalistyczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej bardzo często pozwalają nie tylko na skuteczną redukcję cellulitu, lecz także jednocześnie wymodelowanie sylwetki odpornej na działanie diety i ćwiczeń fizycznych. Do takich zabiegów należy m.in. Scizer, który wykorzystuje innowacyjną technologię HIFU (wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej) w celu skutecznego niszczenia komórek tłuszczowych. Urządzenie to działa aż na głębokości 13 mm, co pozwala bardzo skutecznie walczyć ze zbędną tkanką tłuszczową odpowiedzialną za cellulit. Zabiegiem, który przynosi doskonałe efekty redukcji cellulitu, jest również Attiva – metoda podskórnej aplikacji fal radiowych RF bezpośrednio do miejsca, w którym znajduje się uporczywa tkanka tłuszczowa i cellulit. To metoda, która pozwala nie tylko na usunięcie cellulitu czy wyszczuplenie ciała, lecz także poprawę ujędrnienia skóry, przynosząc efekt kompleksowej poprawy wyglądu ciała. Pacjentom, którzy chcieliby powalczyć z cellulitem w całkowicie nieinwazyjny sposób, specjaliści z Bieńkowscy Clinic mają do zaoferowania niezwykle bezpieczny i całkowicie bezbolesny masaż próżniowy nazywany endermologią.

Więcej informacji na temat wybranych zabiegów na cellulit znajdziesz na stronie: https://bienkowscyclinic.pl/kategorie-zabiegow/modelowanie-sylwetki/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here