Miesiączka a ciąża

0
715
Miesiączka a ciąża

Miesiączka a ciąża – jakie są pomiędzy nimi zależności? W polskich szkołach nie uczą tego zbyt dokładnie. Często te tematy nie są w ogóle poruszane, ponieważ są uważane za zbyt kontrowersyjne lub po prostu nieodpowiednie na zajęcia w szkole. A od czego mamy edukację do życia w rodzinie? Niestety, ale nastolatki nie nauczą się tego same, a wiedza z internetu nie zawsze idzie w parze z rzeczywistymi faktami. Również rodzice potrafią zawieść na tym polu i nie przekazać odpowiedniej wiedzy swoim pociechom, gdy nadejdzie taki czas.

Miesiączka a ciąża

Miesiączka a ciążaDlatego ważne jest, by uświadamiać młodych ludzi na każdym kroku. Możemy w ten sposób przyczynić się do zapobiegnięcia wielu niechcianym ciążom. W momencie, gdy nastolatka dostaje swój pierwszy okres, staje się prawdziwą kobietą. Oznacza to tyle, że jej układ rozrodczy jest gotowy na zajście w ciążę. W związku z tym, jeśli taka osoba zdecyduje się na rozpoczęcie współżycia, para musi się zabezpieczać. Od tej pory również młoda kobieta musi się liczyć z wieloma utrudnieniami wiążącymi się z miesiączką. Będą to bóle brzucha zwiastujące rychły okres czy też złe samopoczucie. U większości występują wahania nastrojów i wzmożony apetyt na jedzenie. Jednak jak to jest z tą miesiączką? Czy aby na pewno jej brak oznacza zajście w ciążę? Otóż nie. Zdarzają się bowiem w życiu kobiety różne sytuacje, gdy okres może ulegać zmianom. Na przykład długość całego cyklu. Może on się wydłużać lub skracać. Sam okres może wystąpić zbyt wcześniej lub nie wystąpić. Jeśli spóźnia się zaledwie parę dni, nie ma co dramatyzować. Może to być spowodowane stresem, złym odżywianiem się lub przeziębieniem. Okres występujący za wcześnie może być spowodowany nadmiernym piciem alkoholu w ostatnim czasie lub uprawianiem sportu.

Jakich objawów należy się spodziewać?

Patrząc z drugiej strony, gdy kobieta zachodzi w ciążę, może dostać okres. Zazwyczaj jest to tylko jeden cykl, aczkolwiek takie historie się zdarzają. Tak więc na dobrą sprawę, jeśli kobieta czuję się źle, ma mdłości i występuje u niej okres, nie ma pewności, czy nie jest w ciąży. Należy tu jednak wspomnieć, że złe samopoczucie występuje również podczas miesiączki. U niektórych kobiet dochodzi nawet do omdleń, tak więc objawy te wcale nie muszą się wiązać z zajściem w ciążę. Bez względu na to, jakie niedogodności spotykają kobiety w związku z menstruacją, traktujemy to jako coś niesamowitego i świadczącego o naszej kobiecości. No przynajmniej tak jest na początku. Z czasem staje się to przykrymi dniami, które po prostu trzeba przetrwać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here